RU

Україна хоче перемкнути "Одесу-Броди" в аверсний режим

18.06.2010, 09:55

Протягом найближчих двох років Україна збирається перевести трубопровід "Одеса-Броди" в аверсний режим, почавши прокачування нафти в Білорусь. Про це заявили вчора представники Міністерства палива і енергетики України.

Як пише сьогодні "Коммерсант Украина", в уряді впевнені, що зможуть подолати технічні і фінансові труднощі реалізації цього проекту.

Вчора заступник Міністра палива і енергетики Ігор Кірюшин заявив, що протягом двох років Україна розраховує перевести нафтопровід "Одеса-Броди" в аверсний режим. За словами Кірюшина, найближчим часом російська сторона не буде негативно ставитися до аверсного режиму роботи нафтопроводу. Тому Україна вже почала перемовини з "Белнефтехімом" про постачання нафти з Одеси у Білорусь. Зараз нафтопровід "Одеса-Броди" експлуатується у реверсному режимі - російська "Транснафта" перекачує з Бродів в Одесу близько 10 млн. т нафти у рік.

Видання зазначає, що зараз є технічні труднощі з постачанням нафти по нафтопроводу "Одеса-Броди" в аверсному режимі у Білорусь, розповіли в "Укртранснафті": "Необхідно прокласти перемичку від Бобровичей до Костюковичей по території Білорусі. Це дасть змогу з'єднати північну і південну гілки нафтопроводу "Дружба", а отже, зробить можливим транспортування нафти у напрямку "Южний-Броди-Мозирь-Бобровичі-Костюковичі-Новополоцк". У 2004 році вартість цього проекту оцінювалася в $120 млн.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини