RU

Україна готова приєднатися до третього енергетичного пакету ЄС

08.09.2011, 11:59
Україна готова приєднатися до третього енергетичного пакету ЄС - Фото
15a700c0915a68ba4e5da4ec7109c0a9.jpg

Україна готова приєднатися до третього енергетичного пакету ЄС
Україна готова приєднатися до третього енергетичного пакету Європейського Союзу. Про це заявив українським журналістам в Брюсселі директор Департаменту Європейського Союзу Міністерства закордонних справ України Василь Філіпчук після засідання комітету політики та безпеки Україна-ЄС.

"Ми підтвердили, що ми віддані нашій участі в Енергетичній співдружності і готові розглянути імплементацію в Україні нових енергетичних стандартів за відповідних умов, тобто перехідних періодів, фінансової допомоги, і це з боку ЄС було дуже позитивно і високо оцінено", - сказав Філіпчук, якого цитує УНІАН.

Зі слів дипломата, остаточне рішення щодо приєднання до третього енергетичного пакету буде схвалено на міністерському засіданні країн - учасниць Енергетичної співдружності наприкінці року.

Філіпчук зазначив, що Україна не боїться можливих негативних наслідків від приєднання до третього енергопакета для відносин з Росією. "Ми вважаємо, що третій енергетичний пакет є кроком у правильному напрямку. Ми не бачимо загрози для жодної з третіх країн", - наголосив він.

"Ми вважаємо, що лібералізація енергетичного ринку корисна для всіх", - додав представник МЗС.

Нагадаємо, третій енергетичний пакет передбачає, зокрема, подальший розподіл продавців енергоресурсів і компаній, які займаються їх транспортуванням. Третій енергетичний пакет ЄС був різко негативно сприйнятий Росією, яка неодноразово заявляла про можливість значного підвищення цін на газ для країн Європи у випадку його імплементації.

Україна підписала протокол щодо приєднання до Енергетичної співдружності 24 вересня 2010 року і стала повноправним членом цієї організації з 1 лютого цього року.

Енергетична безпека: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини