RU

Україна готова підписати мирову угоду з "Vanco"

02.02.2011, 14:05
Україна готова підписати мирову угоду з
2e25d8f40414aa435e98bbf32a766285.jpg

Україна готова підписати мирову угоду з "Vanco"
Україна і компанія "Венко Прикерченська Лтд" підпишуть мирову угоду в лютому 2011 року. Про це сьогодні повідомив на прес-конференції Перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв.

"Ми вже повністю відпрацювали мирову угоду з усіма сторонами, і у лютому вона буде підписана", - зазначив А.Клюєв, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Перший віце-прем'єр зазначив, що ніяких штрафних санкцій для держави Угода передбачати не буде. "Ми внесли певні коректування, оскільки у нас, наприклад, з 2011 року діє Податковий кодекс, а контракт підписувався у 2007. Тобто невеликі коректування є, але вони не глобальні", - пояснив він.

Також А.Клюєв наголосив, що контракт із "Венко" вигідний для України. "Я цей контракт готував протягом 2006-2007 років, підписував своїми руками, я цього не приховую. Він вигідний для України. Практично 50% продукції, яку добуватиме "Венко", буде власністю держави Україна", - сказав він.

А.Клюєв шкодує, що цей інвестиційний проект не почав реалізовуватися ще з 2007 року. "Вже був би позитивний ефект і результат", - наголосив він.

Нагадаємо, у липні 2010 року держава Україна і компанія "Венко Прикерченська Лтд." припинили арбітражний процес у Стокгольмському арбітражному суді і почали перемовини, метою яких є мирне урегулювання суперечки щодо Угоди про розділення продукції (УРП).

"Венко Прикерченська Лтд." є підрозділом "Vanco International". "Венко Прикерченська Лтд." займається геологорозвідкою і розробленням нафтогазових родовищ на Прикерченському шельфі Чорного моря (проект). Цей проект вміщує три перспективні площі: Судакський складчастий пояс, Судакський глибоководний складчастий пояс і площа Тетяев. Загальна площа ділянки становить 12 960 кв. км, глибина моря - від 70 до 2 200 м. Реалізація проекту запланована у два етапи: пошукові роботи, а також розроблення і добування. Загальна сума інвестицій у проект становить понад $15 млрд.

У 2006 році "Vanсo International Ltd." виграла перший відкритий конкурс і уклала у жовтні в 2007 року з Кабінетом Міністрів України УРП, що добувається у межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря. "Vanco International" передала всі права і обов'язки щодо УРП компанії "Венко Прикерченська Лтд".

25 квітня 2008 року Мінприроди анулювало ліцензію компанії "Венко Прикерченська Лтд." на користування надрами.

17 липня 2008 року компанія "Венко Прикерченська Лтд." почала арбітражний процес проти України відповідно до вимог Арбітражного інституту Торгової палати м. Стокгольм (Швеція) щодо конфлікту з УРП.

21 травня 2008 року Кабінет Міністрів прийняв рішення про односторонній вихід з угоди з компанією "Vanco" про розподіл продукції.

Уряд Азарова: добірка новин>>>
Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини