RU

Україна і ЄБРР визначили напрями співпраці

25.02.2011, 10:55
Україна і ЄБРР визначили напрями співпраці - Фото
716593c9c74cdcba54cf42dfca90d61a.jpg

Україна і ЄБРР визначили напрями співпраці
Україна зацікавлена у розширенні співпраці з Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР) у сфері агропромислового комплексу. Про це заявив у четвер Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв на зустрічі з делегацією ЄБРР на чолі з віце-президентом ЄБРР Яном Фішером.

Як повідомляє прес-служба уряду, в свою чергу Я.Фишер як перспективні напрями для співпраці назвав також енергетику, енергетичну безпеку і енергозбереження.

"Ми стали свідками дуже амбіційних національних проектів в Україні. Прекрасним прикладом є плани України з будівництва великого термінала для транспортування зрідженого газу. Без сумніву, це дуже важливий проект", - заявив Я.Фішер. Він повідомив, що у цей час ЄБРР розглядає можливість участі у цьому проекті.

Як інші важливі напрями співпраці на зустрічі називалися проекти з розвитку транспортної інфраструктури і розвитку малих і середніх підприємств.

Спільно ми могли б працювати над поліпшенням інвестиційного і бізнес-клімату і робити Україну більш привабливою для інших інвесторів, заявив Я.Фішер.

За словами А.Клюєва, ЄБРР є ефективним партнером нашої держави, оскільки цілі проектів, які фінансує Банк, повністю відповідають вимогам національної економіки.

Він наголосив на важливості для України угод зі спільних з ЄБРР проектів "Будівництво повітряної лінії 750 кВт Запорізька АЕС - Каховська" і "Поліпшення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на під'їздах до Києва", підписання яких відбулося восени 2010 року.

Андрій Клюєв повідомив, що на сьогодні українська сторона здійснює внутрішньодержавні процедури, необхідні для набуття чинності цих угод.

Перший віце-прем'єр-міністр України зазначив, що 2010 рік став успішним для інвестування ЄБРР у приватний сектор економіки України у наступних пріоритетних напрямах: кредитування комерційних банків, інвестиції в агробізнес, харчова промисловість, фінансування альтернативної енергетики.

Нагадаємо, ЄБРР є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. Станом на 31 грудня 2010 р. Банк взяв на себе зобов'язання з надання понад 6 млрд. євро у межах 264 проектів.

Інвестиційний клімат України: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини