RU

Україна близька до дефолту?

21.01.2009, 10:37

Експерти ООН підготували доповідь про економічну ситуацію у світі. Згідно з його даними, найгірша ситуація в Україні. Країна катастрофічно втрачає довіру інвесторів. Про це сьогодні пише газета "Дело".

"Україна вийшла у світові лідери за рівнем падіння промвиробництва, за зростанням інфляції, знеціненням національної валюти і падінням фондового індексу. Про падіння довіри інвесторів свідчить і різке зростання прибутковості українських держоблігацій.

Погіршує ситуацію і не зовсім сприятливі прогнози на 2009 рік", - відзначає видання.

За даними економістів ООН, зростання економіки знизиться до 2,1%, безробіття збільшиться удвічі - до 6%, а інфляція залишиться на рівні 2008 року. На відміну від фахівців ООН, українські експерти менш схильні драматизувати ситуацію. Вони вважають, що у нас є час - основні виплати боргів доводяться на 2010-2011 роки.

Видання, зокрема, зазначає, що про ймовірність дефолту України у 2009 році свідчить і різке зростання дохідності українських держоблігацій. Дохідність державних облігацій України, загальний обсяг яких становить 105 мільярдів доларів, за останні 4 місяці зросла до 30%. Для порівняння: ще за місяць до дефолту 1998 року середня процентна ставка за облігаціями Росії була більше ніж удвічі нижчою (10,8%). Крім того, згідно з даними аналітиків, ціни CDS (страховок від дефолтів за облігаціями) за українськими паперами минулого року підскочили більше ніж у 10 разів - з 238 до 2535 базисних пунктів.

Українські експерти не схильні драматизувати ситуацію. "На сьогодні золотовалютні резерви України дозволяють нам дивитися в майбутнє з обережним оптимізмом. Але з іншого боку, зрозуміло, що ситуація досить складна і в нашій економіці виявляються проблеми, які виявлялися в економіках латиноамериканських країн перед дефолтом", - відзначив Ігор Бураковський, директор Українського інституту економічних досліджень і політичних консультацій.

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини