RU

Україні загрожує дефіцит іноземної валюти?

20.02.2009, 11:22

Україні загрожує дефіцит іноземної валюти, здатний спричинити невчасні розрахунки за борговими зобов'язаннями. Таку думку ЛІГАБізнесІнформ озвучив генеральний директор КУА "Інеко-Інвест" Олег Морква.

"Якщо уряд Юлії Тимошенко не зможе вирішити питання із зовнішнім фінансуванням і забезпеченням країни необхідними валютними ресурсами, а НБУ продовжить "спалювати" золотовалютні запаси на підтримку стабільного курсу гривні, є загроза того, що Україна просто почне відчувати дефіцит іноземної валюти і не зможе своєчасно розрахуватися за своїми борговими зобов'язаннями", - вважає експерт.

За словами О.Моркви, це може призвести не тільки до чергових іміджевих втрат держави, але й до значного ослаблення позицій українських товаровиробників на зовнішніх ринках через негативне ставлення до нашої країни, загалом до істотного зниження експортного потенціалу України, що, зрештою, ще більше посилить ситуацію і з наповненням державного бюджету.

"У свою чергу, якщо український уряд все ж остаточно визначиться з рішенням відмовитися від жорстких умов МВФ і проведе додаткову емісію десятків мільйонів нічим не забезпечених нових грошей, українська гривня природним чином значно девальвує (як мінімум на 30%), а річна інфляція в країні буде вимірюватися десятками відсотків", - вважає експерт.

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини