RU

Україні не загрожує дефолт

27.11.2008, 11:00

У найближчі 2-3 роки Україні не загрожує дефолт. Про це під час конференції агентства "Fitch Ratings" на тему "Україна в умовах світової фінансової кризи" заявив заступник голови правління Національного банку України (НБУ) Олександр Савченко.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, незважаючи на те, що сукупний борг - як корпоративний, так і державний, - може скласти близько $100 млрд., а потенціал прямих іноземних інвестицій оцінюється сьогодні на рівні не більше $10-12 млрд., Україні, за словами О.Савченка, дефолт найближчим часом не загрожує.

О.Савченко пояснив це існуванням позитивних очікувань щодо зменшення цін на паливо, а також щодо помірного зростання цін на природний газ, що, в свою чергу, вплине на зменшення питомої ваги імпорту. Крім того, на показник імпорту вплине девальвація гривні. Все це повинно призвести до зменшення ризиків щодо значного зростання дефіциту поточного рахунку держави.

Також замголови НБУ зазначив, що позитивним для України чинником сьогодні є те, що питома вага банків з іноземним капіталом у вітчизняній банківській системі становить майже 50%, що дозволяє судити про те, що стоку іноземного капіталу найближчим часом у державі не буде. Крім того, за даними НБУ, найбільші вітчизняні банки з іноземним капіталом останнім часом збільшили кредитні лінії, не припиняють кредитування, а також збираються рефінансувати поточні кредити.

"Якщо врахувати ці чинники, то балансово Україна не має ризиків дефолту, як на рівні великих корпорацій, так і на рівні держави. Зовнішніх підстав для провокування дефолту також немає. Якщо врахувати все перераховане, в України на найближчі 2-3 роки загрози дефолту немає", - наголосив О. Савченко.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини