RU

Україні допоможуть з донорами для Чорнобильських проектів

18.12.2009, 12:08

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР), Європейська Комісія і країни "Великої вісімки" створили контактну групу з метою залучення донорів для фінансування Чорнобильських проектів у 2010 році. Про це повідомив директор Департаменту з питань ядерної безпеки ЄБРР Вінс Новак на засіданні робочої групи Спільного комітету "Україна - ЄБРР", яке пройшло у Міністерстві з питань надзвичайних ситуацій і у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі МНС України, В.Новак зазначив, що вже відбулося перше засідання цієї групи, а у січні в Україні відбудеться наступне.

Так, під час зустрічі обговорювалися питання реалізації проектів Плану заходів "Укриття", хід робіт на будівництві сховища відпрацьованого ядерного палива (ХОЯТ-2) і на будівництві заводу з переробки рідких радіоактивних відходів (ЗПРРВ). Також питання перереєстрації Проекту ядерної безпеки ЧАЕС, строк дії якого закінчується 31 грудня 2009 року.

Глава МНС України Володимир Шандра подякував ЄБРР за безцінну допомогу. "Ті 135 млн. євро, які банк знайшов можливість профінансувати на проекти ЧАЕС з власних коштів, стали чітким сигналом для донорів з наповнення додатковими вкладами фонд "Укриття" і рахунків "Ядерна безпека", необхідних для завершення проектів", - зазначив В.Шандра.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини