RU

УКАБ має намір розробити держпрограму розвитку буряковоцукрової галузі

15.07.2008, 17:14

Асоціація "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) одержала право на розробку комплексної державної програми розвитку буряковоцукрової галузі до 2015 року. Передбачається, що Клуб об'єднає зусилля виробників цукру та цукрового буряку, професійних організацій сектору, наукову складову області для розробки та представлення на затвердження Кабінету Міністрів України напрямів стратегічного розвитку буряковоцукрової галузі на найближчі сім років.

Як повідомляє прес-центр Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу", президент УКАБ Алекс Ліссітса вважає, що Україна для забезпечення продовольчої безпеки країни у довгостроковій перспективі не має альтернативи виробництву цукру із цукрового буряку. "Виробництво цукру із буряку в Україні має величезне загальнодержавне значення не тільки для агропромислового комплексу нашої держави, але й для подальшого розвитку сільських територій та забезпечення зайнятості у селі", - зауважив він.

За словами одного із учасників проекту, експерта з аграрних ринків УКАБ, Андрія Товстоп'ята, галузі надто необхідно мати середньострокову програму розвитку, оскільки, маючи зрозумілу та державну політику, цукровики зможуть більш ефективно та якісно планувати своє виробництво, здійснювати переоснащення потужностей та залучати інвестиції. " Оскільки у цій галузі термін окупності інвестицій складає близько десяти років, прогнозованість просто необхідна операторам ринку", - вважає експерт.

Коментуючи необхідність розробки програми, керівник групи експертів УКАБ Володимир Лапа зауважив, що на світовому ринку цукру відбуваються істотні зміни (для прикладу можна навести реформування цукрового ринку ЄС), тоді як регулювання цукрового ринку України залишалося практично незмінним із 1999 року. "Поточне регулювання вже не відповідає вимогам галузі, і ми бачимо це на прикладі різкого зниження посівних площ під цукровий буряк у 2008 році", - констатував В. Лапа.

Так, Європейський Союз, зіткнувшись із подібними проблемами області, розробив програму її реформування, яка у результаті передбачає відносне зниження вартості виробництва цукру, зменшення кількості виробників, фінансове стимулювання виходу дрібних виробників із цього сектору, скорочення квоти виробництва цукру.

В Україні також є необхідність розробки програми розвитку галузі, яка б визначила на середньострокову перспективу пріоритети розвитку та запланувала б конкретні показники, які повинні стати основою стабільного, передбачуваного забезпечення внутрішніх потреб у цукрі за рахунок внутрішнього виробництва, зберігаючи його економічну привабливість.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини