RU

Уже поміж Джибуті й Мавританією: Україна піднялася в рейтингу економічних свобод

04.03.2021, 20:27
Уже поміж Джибуті й Мавританією: Україна піднялася в рейтингу економічних свобод - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Україна піднялася на сім позицій і зайняла 127 місце в рейтингу економічних свобод Economic Freedom Index 2021, що складає Heritage Foundation. Дані рейтингу опубліковано на сайті організації.

Загальний показник економічної свободи України становить 56,2 бала зі 100 можливих, і країна входить у категорію "переважно невільна". Це найнижчий показник серед 45 країн регіону Європа, і він нижчий середнього показника як регіону, так і світу, зазначають автори дослідження.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Сусідами у рейтингу України є Джибуті (126-е місце), Нікарагуа (125-е) і Мавританія (128-е), острова Сан-Томе і Принсіпі (129-е).

Індекс економічної свободи складається з 12 показників, які розбито на чотири категорії: ефективність права, регуляторна ефективність, діяльність влади і відкритість ринків.

Найбільш низькі оцінки для України зафіксовані в показниках: фінансова свобода (30 балів), інвестиційна свобода (35 балів) і судова ефективність (41,1 бала). Найбільш високі – податковий тягар (88,7 бала) і фіскальне здоров'я (87,7 бала).

Характеризуючи категорію ефективність права, автори дослідження зазначають, що хоча українські закони регулюють права власності, їх виконання через корумповані суди ненадійне. Схильність судової системи до політичного тиску, корупції і хабарництва послаблює довіру суспільства до судів.

Що стосується відкритості ринків, то автори вказують, що напруженість у відносинах із Росією істотно звужує можливості для інвестицій у країну.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини