RU

Ухилення від податків. Рада підтримала законопроект про FATCA

29.10.2019, 17:59
Ухилення від податків. Рада підтримала законопроект про FATCA - Фото
Верховна Рада (Фото прес-служба Слуги народу/Facebook)

Верховна Рада підтримала за основу та в цілому законопроект №0001 про ратифікацію угоди між Україною і США про FATCA.

За ратифікацію проголосували 310 народних депутатів.

Міжурядову угоду про застосування американського закону "Про податкові вимоги до іноземних рахунків" (FATCA) було підписано в лютому 2017-го в Києві.

Закон вносить зміни до Податкового кодексу та законів "Про банки й банківську діяльність" та "Про депозитарну систему України".

Вони дозволять обмінюватися інформацією не лише в рамках Угоди про FATCA, а й за іншими міжнародними договорами, включаючи стандарт звітності CRS (Common Reporting Standard. - Ред.).

У Міністерстві фінансів України пояснювали, що поки обмін інформацією буде здійснюватися в односторонньому порядку - від України до США, але після додаткових консультацій із Штатами може бути введений двосторонній обмін.

Законопроект про FATCA був затверджений Кабінетом міністрів у вересні. Мінфін також направив до парламенту п'ять антиофшорних законопроектів.

Закон США "Про податкові вимоги до іноземних рахунків" (FATCA) діє з 1 липня 2014 року. Його мета - перешкодити ухиленню від сплати податків американських громадян, які працюють на території інших держав. Цей закон зобов'язує іноземні банки та інші фінустанови надавати інформацію про клієнтів, фізичних і юридичних осіб в податкову службу США - IRS. Мова йде про номери рахунків, обороти по рахунках і залишки на них.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини