RU

Угорщина отримає від МВФ допомогу для порятунку економіки країни

27.10.2008, 12:15

Угорщина досягла принципової угоди з Міжнародним валютним фондом і Європейським союзом з приводу широкого економічного комплексу заходів щодо порятунку економіки країни, зокрема істотне фінансування, спрямоване на стабілізацію поточної ситуації.

"Про істотний пакет фінансування в підтримку цієї економіки оголосять у наступні декілька днів, коли перемовини з програми буде повністю завершено", - зазначив директор-розпорядник МВФ Доміник Стросс-Кан, якого цитує "Reuters".

Розмір кредиту для Угорщини поки не називається, але, за оцінками експертів, він може скласти понад $10 млрд. Серед тих, хто вже погодився її надати, вважаються: "МВФ, ЄС і деякі окремі європейські уряди разом із регіональними та іншими багатосторонніми установами".

Пакет заходів допоможе підтримати короткострокову стабільність угорської економіки і поліпшити її довгострокову здібність до зростання. "Ця програма гарантує фінансову стійкість і посилить фінансовий сектор", - вважає голова МВФ.

Угорщина звернулася за фінансовою допомогою до МВФ і Європейського центробанку на початку місяця після того, як зарубіжні інвестори почали активно виводити капітал із країни, а національна валюта і ринок державних облігацій, які стрімко втрачають вагу, примусили владу шукати джерела зовнішнього фінансування. Угорщина, яка є членом ЄС, з початку жовтня веде у Вашингтоні перемовини з МВФ про надання кредиту.

Нагадаємо, раніше МВФ оголосив про намір надати Україні кредит $16,5 млрд. для підтримки економічної стабільності. Питання про надання кредиту має схвалити рада директорів МВФ. До цього Ісландія отримала від МВФ допомогу в розмірі $2,1 млрд.

Усе про фінансову кризу>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини