RU

Убезпечити ЧАЕС допоможуть 740 млн. євро

29.03.2011, 15:00
Убезпечити ЧАЕС допоможуть 740 млн. євро - Фото
feee83a1ce066ff6ad6b4966fb594359.jpg

Убезпечити ЧАЕС допоможуть 740 млн. євро

Для зняття з експлуатації Чорнобильської атомної електростанції станції і перетворення об'єкта "Укриття" в екологічно безпечну систему не вистачає 740 млн. євро. Про це повідомив сьогодні журналістам на прес-конференції глава Державного агентства України з управління зоною відчуження Володимир Холоша.

"Зараз ми підходимо до наймасштабнішого завдання, яке пов'язане зі спорудженням нового безпечного конфайнмента. Воно наймасштабніше як за об'ємами, так і за фінансуванням", - зазначив В.Холоша, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ. За словами чиновника, сьогодні вартість спорудження конфайнмента становить 990 млн. євро.

"Виникла необхідність збору додаткових коштів у чорнобильський фонд "Укриття". Сьогодні треба додатково зібрати у Фонд близько 600 млн. євро для реалізації завдань, пов'язаних з перетворенням об'єкта "Укриття" в екологічно безпечну систему, і 140 млн. євро на будівництво сховища для відпрацьованого ядерного палива станції, воно фінансується з рахунків Фонду ядерної безпеки. Загалом нестача коштів у двох чорнобильських фондах - 740 млн. євро", - повідомив він.

В.Холоша додав, що 19 квітня цього року у Києві відбудеться конференція, завдання якої - збір цих коштів.

Аварія на ЧАЕС та її наслідки: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини