RU

У Тігіпка придумали, як стимулювати зайнятість

05.04.2012, 10:06
У Тігіпка придумали, як стимулювати зайнятість - Фото
Сергій Тігіпко обіцяє скоротити безробіття
Служба віце-прем'єр-міністра - міністра соціальної політики України Сергія Тігіпка розробила нову систему стимулювання зайнятості. Ще в лютому чиновник обіцяв, що цей документ допоможе скоротити безробіття, дасть можливість працездатним людям зростати професійно, будувати кар'єру й більше заробляти. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Країна шукає трудові резерви".

Як зазначає видання, посилаючись на копію документа, Міністерство соціальної політики пропонує зберегти вісім категорій найменш конкурентоспроможних на ринку праці громадян та надати роботодавцям пільгу зі сплати єдиного соціального внеску (ОСВ), щоб заохотити їх займатися працевлаштуванням. У списку значиться молодь, яка закінчила навчання, діти-сироти, інваліди, особи передпенсійного віку, один з батьків, який утримує дитину до 6 і 14 років або дитину-інваліда.

Підприємствам встановлюється квота на працевлаштування таких громадян: якщо чисельність штату 20-50 чоловік, то одна особа, більше 51 - 2% від середньої кількості співробітників (зараз квота 5% при кількості співробітників понад 20). Штрафи за порушення квоти або невмотивована відмова у наймі на роботу скорочені з 4 до 2 мінімальних зарплат. Пільгу по ОСВ отримає роботодавець, в тому числі малий бізнес, який створить нове робоче місце й візьме на роботу представника цих груп громадян хоча б на два роки. Створення одного робочого місця, за оцінкою профспілок, може коштувати $30-35 тис.

Щоб спонукати молодих фахівців не менше трьох років працювати в установах бюджетної сфери в сільській місцевості, їм буде одноразово виплачено п'ять мінімальних зарплат.

Статус безробітного можна буде отримати з першого дня реєстрації в Держслужбі зайнятості, а не з 7-го, якщо не було пропозицій підходящої роботи. З 8-го дня починаються виплати допомоги по безробіттю. Запропоновано переглянути порядок і розміри виплати, виходячи із середньої зарплати за 12 місяців, коефіцієнтів загального страхового стажу та сплати внесків. При зарплаті в 2 тис.грн. і стажі 10 років зараз можна отримати 1,4 тис.грн., за новою формулою - на 300 грн. менше.

Мінімальний розмір допомоги буде встановлювати Кабмін: вона повинна бути не нижче 45% мінімалки й не вище прожиткового мінімуму, а максимальний розмір допомоги по безробіттю не повинен перевищувати п'ятикратний прожитковий мінімум.

Досьє на Сергія Тігіпка

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини