RU

У Путіна заявляють, що газових документів у Ялті не буде

11.07.2012, 16:02
У Путіна заявляють, що газових документів у Ялті не буде - Фото
Фото: ЕРА
Угоди з газової тематики навряд чи будуть підписані за підсумками засідання російсько-української міждержавної комісії, яке пройде під головуванням президентів РФ і України Володимира Путіна та Віктора Януковича в Ялті 12 липня. Про це заявив помічник президента РФ Юрій Ушаков, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Газова тематика, природно, буде присутня (у ході переговорів), але поки документи не підготовлені, так що я і не думаю, що їх вдасться погодити загодини,  що залишаються", - заявив Ушаков на брифінгу журналістам в середу.

Одночасно він зазначив, що, незважаючи на ряд розбіжностей в підходах щодо деяких аспектів газової теми, - таким як, зокрема, ціноутворення та обсяг закуповуваного Україною газу - сторони продовжують вести планомірну роботу над формуванням правової бази, покликаної вивести взаємодію на цьому напрямку на більш високий рівень.

За словами Ушакова, Путін і Янукович докладно обговорять можливості і перспективи вирішення цього стратегічного завдання найближчим часом і перш за все у світлі підготовки нового повномасштабного договору про розширення співпраці в газовій сфері, а також виконання домовленості між Газпромом і Нафтогазом України про спільне освоєння структури Палласа, розташованої на шельфі Чорного моря.

Крім того, говорячи про співробітництво в сфері енергетики, Ушаков зазначив, що серйозна практична віддача очікується від реалізації проекту щодо забезпечення паралельної роботи Об'єднаних енергосистем України і Єдиних енергосистем Росії - відповідна міжурядова угода знаходиться на стадії узгодження.

Нагадаємо, 12 липня в Ялті після дворічної перерви відбудеться засідання українсько-російської міждержавної комісії. За підсумками засідання планується підписати більше десяти документів. Як повідомив Коммерсат-Україна з посиланням на джерела в Адміністрації президента, домовитися про зміну газового договору сторонам так і не вдалося. Сторони залишаються на колишніх позиціях - Москві вигідне збереження діючих умов контракту, а Київ не готовий запропонувати компенсатори.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини