RU

У МВФ нагадали Україні про виконання вимог

06.06.2012, 09:50
У МВФ нагадали Україні про виконання вимог - Фото
6d4d538b79d5ab38f1c69ed91e1c5d92.jpg
Міжнародний валютний фонд готовий відновити кредитну програму з Україною, як тільки будуть виконані основні вимоги щодо стабілізації державних фінансів. Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр, повідомляє Дело.

"Ми вважаємо за необхідне підвищення тарифів на газ. У той же час для малозабезпечених верств населення в такому випадку потрібно передбачити механізми компенсації", - заявив Альєр. Також, додав він, МВФ очікує поступового переходу до політики гнучкого валютного курсу з боку Національного банку.

Крім цього, за його словами, вкрай бажаним є зменшення енергетичної залежності України, збільшення податкового навантаження на українців з великим достатком і оптимізація бюджетних пільг і привілеїв. "Дефіцит бюджету в 1,8% ВВП на цей рік - це раціональний показник, але при існуючому стані справ виконати його не можна", - заявив Альєр. Перегляд видаткової частини бюджету, на його думку, життєво необхідний, особливо з урахуванням уповільнення зростання економіки і зниження зовнішнього попиту на український експорт.

Нагадаємо, програма stand-by передбачала виділення Україні щокварталу ще восьми траншів, починаючи з середини березня 2011 року, у разі успішного продовження співпраці. Однак місія фонду, яка  працювала в березні в Києві, не стала рекомендувати раді директорів МВФ приймати позитивне рішення про виділення чергового траншу для країни. З тих пір Україна вже більше року намагається переконати МВФ виключити питання субсидування цін на природний газ для населення до завершення газових переговорів з Росією.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини