RU

У Митному союзі хочуть обмежити поставки цукру з України

02.03.2012, 06:22
У Митному союзі хочуть обмежити поставки цукру з України - Фото
e23c8b4d55da8958b3bb20e57690bc92.jpg

Асоціація виробників цукру Митного союзу звернулася до Євразійської економічної комісії з проханням вжити заходів для запобігання поставці цукру з України за демпінговими цінами.

Голова асоціації, голова правління Союзу цукровиробників Росії Андрій Бодін повідомив, що оскільки в рамках СНД не ратифіковано ряд документів на національному рівні, Білорусь і Казахстан мають відмінні від Росії режими доступу цукру на свої ринки і не можуть виконувати взяті зобов'язання щодо оподаткування поставок білого цукру митом в обсязі $340 за тонну. За його словами, ці режими створюють передумови для надходження українського цукру за демпінговими цінами, передає Інтерфакс-Україна.

Бодін вважає, що це може відбуватися навіть незважаючи на те, що, відповідно до підписаної в 2011 році угоди, в рамках Митного союзу режими ввезення цукру стали єдиними. Зокрема, поставки білого цукру до країн МС повинні обкладатися митом у $340 за тонну. "На ділі ж поки це мито діє тільки в Росії. Але оскільки існує єдиний митний простір, дешевий український цукор може надходити через Казахстан, куди він йде в першу чергу", - сказав Бодін.

Він також зазначив, що лише в торгівлі між Росією і Україною білий цукор виключено з режиму вільної торгівлі.

За словами голови Асоціація виробників цукру Митного союзу, український цукор конкурентоспроможний на ринках МС в силу того, що імпортне мито на ввезення цукру-сирцю до України, яка є членом СОТ, складає всього 2%. "Тому, з урахуванням очікуваного падіння біржових котирувань на сирець, ризик поставок цукру за демпінговими цінами збільшується", - вважає він.

Асоціація виробників цукру Митного союзу просить ЄЕК вжити заходів для того, щоб прискорити ратифікацію угод, що дозволять всім країнам МС використовувати єдиний режим захисту цукрових ринків і не допускати на ньому демпінгу з боку України.

Нагадаємо, наприкінці лютого Україна заборонила ввезення на свою територію свинини і молочних продуктів з Білорусі.

Раніше глава Росспоживнагляду Геннадій Оніщенко заявив, що з 7 лютого РФ вводить заборону на ввезення на свою територію сирів деяких українських виробників, які зайняли "неконструктивну позицію" у вирішенні проблеми якості продукції.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини