RU

У Мінфіні заявляють, що ніякої гіперінфляції не буде

03.03.2012, 15:59
У Мінфіні заявляють, що ніякої гіперінфляції не буде - Фото
9947a17054a11abe3eb12108479413bf.jpg
Інформація про те, що Україну очікує гіперінфляція, не відповідає дійсності. Про це сказано в роз'ясненні Міністерства фінансів по Національному положенню (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі "Фінансова звітність в умовах гіперінфляції", затвердженого наказом Мінфіну від 25.01.2012 № 52.

У міністерстві відзначили, що на сьогодні в Україні триває етап гармонізації бухгалтерського обліку в бюджетній сфері до міжнародних стандартів.

З метою забезпечення комплексного вдосконалення системи бухгалтерського обліку в державному секторі з урахуванням вимог міжнародних стандартів постановою Кабінету міністрів України ще в 2007 році затверджено Стратегію модернізації системи бухгалтерського обліку в державному секторі на 2007 - 2015 роки. Одним з кроків реалізації Стратегії є затвердження протягом 2010-2012 рр. національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку в державному секторі (НП (С) БУГС). Згідно Бюджетного кодексу України їх застосування повинно розпочатися з 2013 року, відзначили в Мінфіні.

З метою адаптації до соціально-економічних умов Міжнародного стандарту бухгалтерського обліку для державного сектора 10 "Фінансова звітність в умовах гіперінфляції" Державної казначейської службою було підготовлено проект НП (С) БУГС 105 "Фінансова звітність в умовах гіперінфляції". Після розгляду та схвалення проекту Методологічною радою з бухгалтерського обліку при Міністерстві фінансів було проведено його громадське обговорення та затверджено наказом Мінфіну.

"Звертаємо увагу на те, що наявність стандарту, який визначає порядок коригування фінансової звітності складеної в умовах гіперінфляції є загальноприйнятою практикою. Введення такого стандарту не пов'язане зі станом економіки, а є мірою гармонізації бухгалтерського обліку", - зазначають у Мінфіні.

"Припущення, висловлені в засобах масової інформації про гіперінфляції в Україні, не мають під собою ніякого економічного підгрунтя", - підкреслюється в повідомленні.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини