RU

У міністерстві Табачника виявили нецільову витрату 20 млн.грн.

20.12.2012, 14:22
У міністерстві Табачника виявили нецільову витрату 20 млн.грн. - Фото
Дмитро Табачник
Рахункова палата України виявила нецільове використання коштів держбюджету, виділених у 2010-2012 рр. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту на інформатизацію, комп'ютеризацію та матеріально-технічне оснащення шкіл.

Як повідомляє прес-служба відомства, аудит показав відсутність належної координації в роботі міністерства і підлеглого йому Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, які повинні забезпечувати виконання національних та бюджетних програм з інформатизації. "Несвоєчасне узгодження проектів з розробки та впровадження комп'ютерних навчальних програм призвело до того, що 5 млн.грн., передбачених на створення 17 програмних засобів навчання для учнів 10-11 класів, використані на інші цілі", - зазначили у Рахунковій палаті.

У 2010 році міністерство не закупило 600 комп'ютерних комплексів, а на придбання такої кількості техніки в 2011 році було потрібно вже в 1,5 рази більше, тобто з держбюджету додатково було витрачено 15,1 млн.грн.

"У 2011 році при закупівлі навчальних комп'ютерних комплексів не дотримані запланованих параметрів їх комплектації (7 машин для учнів при нормативі наповнюваності класів до 30 чоловік), що призвело до неефективного і неекономного видатках державного бюджету в сумі 1,3 млн.грн", - сказано в повідомленні

Рішення міністерства з придбання мобільних комп'ютерних комплексів (до них входять 19 ноутбуків для учнів) для шкіл-інтернатів та спеціальних шкіл не грунтувалися на реальних потребах цих установ і навчальних планах. А відсутність у придбаній техніці спеціальних навчальних і корекційних програм саме для дітей з особливими потребами нівелювало навчальну функцію цих комп'ютерів. В результаті частина техніки загальною вартістю 2,1 млн.грн. в навчальному процесі не використовується, відзначили в Рахунковій палаті.

"Високий показник забезпеченості шкіл комп'ютерною технікою не відображає реального стану речей, оскільки 12% комп'ютерів несправні, більше 44% придбані більше 5 років тому, є морально і технічно застарілими. При цьому міністерством не запропоновано механізм списання техніки", - заявляють у відомстві.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини