RU

У Клюєва проти введення мита на паливо

02.11.2011, 10:33
У Клюєва проти введення мита на паливо - Фото
ee7dfa3b9c91299486db5fa21e00dfe8.jpg
Міністерство направило свої аргументи членам комісії, яка повинна ухвалити рішення про необхідність захисту внутрішнього ринку. З його висновками не згодні Міненерго та нафтопереробники. Однак остаточне рішення буде залежати від позиції ще семи міністерств і відомств. Про це пише КоммерсантЪ-Украина в публікації "МЭРТ ушло из защиты".

Те, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі виступає проти введення мита на нафтопродукти, випливає з наявного в розпорядженні видання листа Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі при Кабміні, яке було розіслано всім учасникам розслідування. У цьому документі, відправленому 21 жовтня, пропонується відкласти розслідування на 45 днів, а також міститься рекомендація Мінекономіки відмовитися від введення мита на імпорт нафтопродуктів.

Розслідування проводиться з січня цього року за ініціативою Міненерго та НПЗ. Компанії просять ввести мито для захисту внутрішнього ринку. За підсумками 10 місяців цього року вони виробили всього 6,9 млн. т проти 9,4 млн. т в минулому році.

Однак в Мінекономіки проти введення мит і стверджують, що українські НПЗ не виробляють нафтопродукти за стандартом Євро-4 і Євро-5. У висновках також сказано, що окремі заводи та їхні власники, зокрема Херсонський НПЗ, самі займалися імпортом палива і тому не можуть розраховувати на захист як виробники нафтопродуктів. Ще один аргумент Мінекономіки - НПЗ продають паливо за нижчими, ніж у імпортерів, цінами.

У Міненерго коментувати лист відмовилися. Але високопоставлене джерело видання в департаменті нафтової, газової та нафтопереробної промисловості Міненерго назвало висновки Мінекономіки безпідставними. "У наших НПЗ ціни дійсно нижче, але Мінекономіки забуло додати, що заводи змушені продавати паливо дешевше імпортного і через це вони почали працювати в збиток", - говорить співрозмовник видання. Херсонський НПЗ, за його словами, і зовсім не підписував звернення про початок розслідування, тому імпорт ним нафтопродуктів не повинен розглядатися як аргумент проти введення мита.

Від офіційних коментарів у Мінекономіки відмовилися. Але джерело в міністерстві зазначило, що відомство лише висловило свою позицію. "Ми завжди з розумінням ставилися до питань наповнення бюджету. А заблокувати рішення щодо мита ми не можемо навіть технічно", - заявило джерело в Мінекономіки.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини