RU

У Газпромі заперечують навіть натяк на домовленості з Нафтогазом

31.05.2012, 15:58
У Газпромі заперечують навіть натяк на домовленості з Нафтогазом - Фото
Олексій Міллер (фото: gazprom.ru)
Між ВАТ Газпром і НАК Нафтогаз України немає ніяких навіть попередніх домовленостей про зміну контрактів. Про це заявив голова правління Газпрому Олексій Міллер.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, Міллер зазначив, що головна проблема співпраці в газовій сфері - недостатній темп закачування газу в українські сховища, що ставить під загрозу стабільне забезпечення газом Європи наступної зими.

Сьогодні на засіданні уряду прем'єр-міністр України Азаров заявив про готовність російської сторони в ході чергового засідання міжурядової комісії 27 червня в Донецьку обговорити коригування контрактів.

Нагадаємо, Україна вже протягом двох років не може переконати Росію переглянути газовий контракт. Було прийнято рішення знизити залежність від російських енергоресурсів. Зокрема, в травні НАК Нафтогаз України підписав рамкову угоду про купівлю-продаж природного газу з німецькою RWE. Також Київ провів конкурс на розробку двох родовищ сланцевого газу на території Україніи (переможцями якого стали Chevron і Shell), йде підготовка до видобутку газу на чорноморському шельфі. Було заявлено про зниження закупівель російського газу з 41 млрд. кубометрів до 27.

Ціна газу для України у другому кварталі 2012 року досягла рекордних $450 за тисячу кубів проти $416 в I кварталі 2012 року.

Досьє на Олексія Міллера
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини