RU

У Газпромі розкритикували енергетичну політику Європи

20.02.2012, 15:02
У Газпромі розкритикували енергетичну політику Європи - Фото
Фото: gazprom.ru
Група  Газпром в повному обсязі відновила задоволення запитів споживачів в Європі, які в лютому 2012 року істотно і повсюдно зросли через надзвичайно холодну погоду. Про це сказано в заяві заступника голови правління ВАТ Газпром, гендиректора ТОВ Газпром експорт Олександра Медведєва.

Як повідомляє прес-служба компанії, Медведєв відзначив, що минулі напружені дні і тижні виявили ряд проблем європейського газового ринку. "Їх коріння сягає переважно у політичні рішення, які приймалися в останні роки в ЄС в області енергетики. Курс на злам чинної й тієї, що  довела ефективність, моделі газового ринку в континентальній Європі зараз обернувся негативними наслідками і виявив системні недоліки проведених реформ", - зазначив він.

У кризовій ситуації спотові ринки і поновлювані джерела енергії виявилися нездатними забезпечувати збільшений попит, відзначається в заяві. "Це повною мірою підтверджує їх балансуючу, а не визначальну роль на газовому ринку континентальної Європи. Недостатня розвиненість спотових ринків робить їх максимально вразливими для будь-яких шоків", - зазначив Медведєв.

"Разом з тим, одержувані протягом ряду років сигнали від керівних структур ЄС та проведені ними реформи газового ринку робили для постачальників перспективу попиту невизначеною, що, в свою чергу, стримувало інвестиційну активність виробників, особливо у видобуток природного газу. В результаті на початку лютого 2012 року ми переконалися, що в період аномальних холодів виникають труднощі з поставками газу при різко збільшеному попиті на європейських експортних ринках, причому, проблема стосувалася не тільки поставок з Росії, яка забезпечує лише чверть імпорту газу в країнах ЄС, а й із Норвегії, Алжиру та інших ", - заявив Медведєв.

"Лютневі холоди в Європі виявили системну проблему сучасної газової галузі, про яку ми попереджали неодноразово", - підкреслив заступник голови Газпрому.

За його словами, політичні рішення руйнують механізми взаємних зобов'язань і довгострокової стабільності, а натомість пропонується спиратися на незрілі, неліквідні й роз'єднані ринки, які об'єктивно нездатні вирішувати навіть короткострокові проблеми в конкретних умовах газового ринку континентальної Європи.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини