У БЮТ підозрюють, що ГТС і Нафтогаз хочуть приватизувати

03.01.2012, 12:46
У БЮТ підозрюють, що ГТС і Нафтогаз хочуть приватизувати - Фото
Микола Томенко бачить загрозу національним інтересам

Бютівець Микола Томенко повідомив, що Верховна Рада має намір включити до порядку денного проект закону про реформування нафтогазового комплексу

Росія чекає від української влади згоди на реорганізацію і можливу приватизацію газотранспортної системи (ГТС) і НАК Нафтогаз України. Так вважає заступник голови Верховної Ради, один з лідерів партії Батьківщина Микола Томенко.

"Цілком очевидно, що Росія не йде на підписання угоди, оскільки вона поставила жорстку вимогу: приватизація української ГТС і реорганізація НАК Нафтогаз України з контрольним пакетом з боку Росії", - сказав Томенко, якого цитує прес-служба БЮТ.

Разом з тим, Томенко повідомив, що на наступному пленарному тижні Верховна Рада має намір включити до порядку денного проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою забезпечення реформування нафтогазового комплексу.

Законопроектом, зокрема, передбачається, що "реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) державних підприємств, дочірніх підприємств Національної акціонерної компанії Нафтогаз України, що провадять діяльність з транспортування магістральними та/або розподільними трубопроводами, зберігання в підземних газосховищах, та Національної акціонерної компанії Нафтогаз України здійснюється за рішенням Кабінету міністрів України".

У БЮТ нагадали, що Верховна Рада свого часу за ініціативою Юлії Тимошенко конституційною більшістю прийняла рішення про заборону приватизації чи передачі активів газотранспортної системи України, і в чинному законі сказано, що "реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту, а також їх приватизація забороняються".

Томенко нагадав, що зазвичай останній пленарний тиждень сесії після новорічних свят післясвятковий і ніколи не був конфліктним. Очевидно, саме тому, на думку політика, і виник задум у влади розглянути такий принциповий законопроект саме в ці дні.

Проте, зазначив віце-спікер, опозиція робитиме все, щоб не допустити його прийняття. "Це питання національних інтересів і державної незалежності України", - зазначив Томенко.

"І якщо законопроект буде прийнятий, то це ще один крок до відмови від частини державного суверенітету України", - додав він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Росія і Україна продовжать переговори щодо газу 15 січня 2012 року.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Истории "Я бы не выжила в ту зиму." Что снится в кошмарах психологам