RU

У БЮТ підозрюють, що ГТС і Нафтогаз хочуть приватизувати

03.01.2012, 12:46
У БЮТ підозрюють, що ГТС і Нафтогаз хочуть приватизувати - Фото
Микола Томенко бачить загрозу національним інтересам
Росія чекає від української влади згоди на реорганізацію і можливу приватизацію газотранспортної системи (ГТС) і НАК Нафтогаз України. Так вважає заступник голови Верховної Ради, один з лідерів партії Батьківщина Микола Томенко.

"Цілком очевидно, що Росія не йде на підписання угоди, оскільки вона поставила жорстку вимогу: приватизація української ГТС і реорганізація НАК Нафтогаз України з контрольним пакетом з боку Росії", - сказав Томенко, якого цитує прес-служба БЮТ.

Разом з тим, Томенко повідомив, що на наступному пленарному тижні Верховна Рада має намір включити до порядку денного проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою забезпечення реформування нафтогазового комплексу.

Законопроектом, зокрема, передбачається, що "реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) державних підприємств, дочірніх підприємств Національної акціонерної компанії Нафтогаз України, що провадять діяльність з транспортування магістральними та/або розподільними трубопроводами, зберігання в підземних газосховищах, та Національної акціонерної компанії Нафтогаз України здійснюється за рішенням Кабінету міністрів України".

У БЮТ нагадали, що Верховна Рада свого часу за ініціативою Юлії Тимошенко конституційною більшістю прийняла рішення про заборону приватизації чи передачі активів газотранспортної системи України, і в чинному законі сказано, що "реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту, а також їх приватизація забороняються".

Томенко нагадав, що зазвичай останній пленарний тиждень сесії після новорічних свят післясвятковий і ніколи не був конфліктним. Очевидно, саме тому, на думку політика, і виник задум у влади розглянути такий принциповий законопроект саме в ці дні.

Проте, зазначив віце-спікер, опозиція робитиме все, щоб не допустити його прийняття. "Це питання національних інтересів і державної незалежності України", - зазначив Томенко.

"І якщо законопроект буде прийнятий, то це ще один крок до відмови від частини державного суверенітету України", - додав він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Росія і Україна продовжать переговори щодо газу 15 січня 2012 року.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини