RU

У Азарова згодні на опозиційний законопроект щодо ГТС

16.03.2012, 12:34
У Азарова згодні на опозиційний законопроект щодо ГТС - Фото
Фото: ЕРА
Кабінет міністрів Україна згоден на законопроект щодо реформування нафтогазового комплексу в редакції народного депутата від НУНС Юрія Кармазіна. Про це заявив, відповідаючи на питання депутатів у парламенті, заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Володимир Макуха.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Макуха зазначив, що, зокрема, закон з реформування нафтогазового комплексу необхідний для того, щоб ЄС розпочав фінансування модернізації української ГТС.

Він пояснив, що в рамках адаптації українського законодавства до енергетичного законодавства Євросоюзу Україна повинна реформувати НАК Нафтогаз України з тим, щоб розмежувати транспортні, дистриб'юторські й виробничі функції компанії, а також позбутися від непрофільних активів. "На сьогодні чинне законодавство не дозволяє здійснити такі заходи, і у нас сьогодні вже виникають певні проблеми - фактично призупинилася реалізація першого пілотного проекту з модернізації газотранспортної системи України - модернізація гілки газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород, яка передбачалася із залученням коштів європейських інститутів", - сказав він.

Макуха підкреслив, що в уряді проаналізували проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою забезпечення реформування нафтогазового комплексу № 9429-1, і прийшли до висновку, що його прийняття може стати першим кроком на шляху реалізації реформи нафтогазового комплексу. "Міністерство і уряд підтримують пропозицію пана Кармазіна щодо прийняття законопроекту саме в поданій ним редакції", - сказав заступник міністра.

Як сказано в пояснювальній записці законопроекту "Про внесення змін до закону України "Про трубопровідний транспорт" в редакції Кармазіна, прийняття документа сприятиме запобіганню корупційних дій у газовій сфері.

Раніше Головне експертне управління Верховної Ради зазначало, що позитивні положення законопроекту Кармазіна доцільно використовувати при доопрацюванні урядового документа. Зокрема, це стосується заборони приватизації підприємств, створених внаслідок реорганізації НАК Нафтогаз України.

Нагадаємо, до цих пір спроби розгляду урядового законопроекту закінчувалися блокуванням парламентської трибуни з боку опозиції, яка вважає, що його прийняття дозволить приватизацію української ГТС.

Як зазначалося, прийняття закону також необхідно для створення консорціуму з управління ГТС України.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини