RU

У Азарова вже заговорили про членство в Митному союзі

17.01.2012, 12:24
У Азарова вже заговорили про членство в Митному союзі - Фото
Митний союз вабить Україну дешевим газом
На більш вигідних умовах інтегруватися в Європу Україні допоможе членство в Митному союзі. Про це сказав урядовий уповноважений з питань співробітництва з Російською Федерацією, державами-учасниками СНД, Євразійського економічного співробітництва та іншими регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян, посилаючись на відповідні результати досліджень Академії наук.

"Ми можемо, будучи членом Митного союзу, на більш вигідних умовах інтегруватися в Європу і бути рівним партнером, а не периферією. Через Митний союз ми не тільки вийдемо як рівноцінний партнер на ринки фінансів, інновацій, товарів і послуг з ЄС, а також вийдемо на ринки азіатсько-тихоокеанського регіону. Самі ми не вийдемо", - наголосив Мунтіян, якого цитує прес-служба Мінекономрозвитку.

З економічної точки зору, за словами урядового уповноваженого, членство в Митному союзі дало б для України зниження цін на газ, нафту, компенсації витрат, які будуть пов'язані із СОТ, зняття всіх антидемпінгових і спеціальних розслідувань, відкриття нового ринку і підтримку вітчизняних галузей реального сектора економіки через інвестиції та інновації. "І попередні такі проекти погоджено - це десь 28 проектів на загальну суму $48 млрд.", - поінформував Мунтіян.

"Україна має інтереси і на Сході, і на Заході, і на Півночі, і на Півдні. 28% товарообігу з країнами ЄС для України теж представляє цінність, але за будь-яку ціну домагатися договору про ЗВТ з ЄС Україна не буде", - наголосив Мунтіян.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що вступ України до Митного союзу заради отримання знижки на газ є нереальним, тому що Київ вже п'ять років є членом Всесвітньої торговельної організації.

У свою чергу президент України Віктор Янукович неодноразово заявляв, що Україна може запропонувати Митному союзу співробітництво у форматі "3 +1", але офіційна Москва виключає такий формат співпраці.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини