RU

У Азарова визначилися з виплатою росіянам боргу в $2 млрд.

24.05.2012, 09:48
У Азарова визначилися з виплатою росіянам боргу в $2 млрд. - Фото
Fotobank/Getty Images
Україна знайшла вирішення проблеми погашення боргу в $2 млрд. перед російською компанією VTB Capital. Про це пише Комерасант-Україна в публікації "Борг готують до оплати".

Як відзначає видання, міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко вчора повідомив журналістам подробиці схеми погашення Україною кредиту VTB Capital на суму $2 млрд. Половину цієї суми рефінансують. "Прийнято рішення про те, що будуть випущені облігації внутрішньої державної позики на суму $1 млрд. строком на два роки за процентною ставкою, яка істотно нижче поточних ринкових котирувань", - розповів Порошенко. Дворічні ОВДП, номіновані в доларах, зараз розміщуються з прибутковістю 9,2%. При цьому міністр частково підтвердив інформацію, яка раніше з'явилася в агентства УНІАН, що схема рефінансування, яка залишилася половини боргу, передбачає виплату $500 млн. і залучення нового кредиту на аналогічну суму. "Я не можу коментувати деталі, але ви недалекі від істини", - зазначив він.

Як уточнило виданню джерело, близьке до переговорів, технічно Україна спочатку виплатить VTB Capital всю суму кредиту, а вже потім підпише угоду про нову позику і проведе розміщення ОВДП. "Раніше планувалося провести взаємозалік, проте технічно це могло б виглядати як нездатність України погашати борги (тобто кваліфікувалося б як дефолт,-ред.). Тому було вирішено дочекатися кінця терміну дії кредиту", - пояснив чиновник. Джерело на фінансових ринках, близьке до ВТБ Банку, уточнило, що названа схема не є остаточною і "може змінитися в залежності від політичної кон'юнктури".

Якщо уряду вдасться реалізувати цей сценарій, боргове навантаження на 2013 рік, коли Україна повинна провести основні виплати за кредитами МВФ, істотно знизиться, вважають експерти.

Нагадаємо, позика була видана російським банком ВТБ в червні 2010 року терміном на 6 місяців під 6,7% річних з правом тричі пролонгувати його на аналогічний строк. Пізніше ВТБ переуступив права за кредитом VTB Capital. Крайній термін виплати кредиту припадає на червень.

Досьє на Петра Порошенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини