RU

Кабмін вирішив змінити правила ПДВ-реєстрації

24.04.2012, 15:48
Кабмін вирішив змінити правила ПДВ-реєстрації - Фото
Михайло Бродський
Кабінет міністрів України має намір зняти обмеження для права добровільної реєстрації платником ПДВ. Відповідні зміни до Податкового кодексу будуть внесені на розгляд Верховної Ради. Про це написав на своїй сторінці в Facebook голова Держпідприємництва Михайло Бродський.

"В четвер мають бути винесені на голосування зміни до Податкового кодексу. І серед них, за вашим численним проханням, буде поправочка, згідно з якою знімаються обмеження для права добровільної реєстрації платником ПДВ", - повідомив Бродський.

Нагадаємо, відповідний законопроект був розроблений Держкомітетом з питань регуляторної політики та підприємництва. Проектом передбачена добровільна реєстрація платником ПДВ без будь-яких умов. Якщо в даний момент реєстрація таким платником можливо тільки після 12 місяців існування суб'єкта підприємництва, і за умови здійснення ним операцій поставки платникам ПДВ в обсязі, не меншому 50% від загального обсягу поставок (пункт 182.1 ПК), то за проектом для набуття статусу платника ПДВ достатньо лише заяви про таке бажання.

Відмовити суб'єкту господарювання в реєстрації платником ПДВ відповідно до проекту можна, але тільки в 7 випадках: при недостовірність наведеної в заяві інформації, при відсутності за податковою адресою; при реєстрації платником податку, сплата якого не передбачає сплату ПДВ; при визнання судом установчих документів ЮО недійсними; при винесенні судом рішення про ліквідацію ЮЛ-банкрута; при визнанні судом ФОП недієздатним або обмежено дієздатним; при ліквідації судом ЮЛ (позбавлення статусу суб'єкта господарювання ФОП) або анулювання його податкової реєстрації.

У разі відмови податківці в обов'язковому порядку повинні будуть вказати одну з цих підстав.

Досьє на Михайла Бродського
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини