RU

У Азарова вирішили допомогти виробникам молока

29.02.2012, 11:13
У Азарова вирішили допомогти виробникам молока - Фото
Микола Азаров
Прем'єр-міністр Україна Микола Азаров стурбований зниженням закупівельних цін на молоко. Про це він сказав сьогодні, відкриваючи чергове засідання уряду.

"Кілька днів в окремих областях України спостерігається зменшення закупівельних цін на молоко. Разом з тим, зниження цін на молокопродукти в магазинах  громадяни не бачать. Я вважаю, що Міністерство аграрної політики і продовольства та окремі керівники обласних адміністрацій без належної уваги поставилися до проблеми, яка виникла. Не відреагували на неї", - зазначив Азаров, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Глава уряду підкреслив, що для сімей, які тримають корів, продаж молока - дуже важлива стаття доходу. "Люди почали втрачати від 30 до 70 копійок на літрі молока. Це відчутний удар по сімейним бюджетам. І одночасно втрата зацікавленості тримати корів. Адже доходи іноді вже не покривають витрати. Продовження такої тенденції загрожує тим, що селяни почнуть "скидати" поголів'я. А це абсолютно неприйнятно", - сказав він.

"Я вважаю, настав час переглянути підходи до державної підтримки молочного тваринництва. Дотації на літр молока повинні отримувати самі люди, в свої руки", - зазначив Азаров.

Він доручив Міністерству аграрної політики і продовольства, Міністерству економічного розвитку і торгівлі та Міністерству фінансів розробити прозорий механізм дотацій, коли гроші в строк потрапляють в руки громадянам. "Порядок повинен бути простий: здав молоко - отримав підтвердження його якості - отримав квитанцію - і в кінці місяця отримав гроші", - пояснив Азаров.

"Можна допомогти здешевленням кормів для сільських господарств. Іноді, якщо через різницю цін переробники отримують надприбуток, її потрібно перерозподілити в бюджеті. А виробникам, яких торкнулася заборона експорту на російський ринок, навпаки, допомогти", - додав він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини