RU

У Азарова скаржаться на 18 мільйонів пільговиків

30.01.2012, 16:40
У Азарова скаржаться на 18 мільйонів пільговиків - Фото
c856c11481d4b41b5936679dab412ee5.jpg
В Україні майже 18 мільйонів пільговиків, країна посідає перше місце в світі з надання пільг. Про це сказано в повідомленні Міністерства фінансів України.

У міністерстві зазначили, що в Україні нараховується 380 категорій пільг.

"Треба враховувати, що держава не може одночасно виплатити усі соціальні пільги, передбачені законами, багато з яких залишилися у спадок і є застарілими і популістськими. Межі платоспроможності держави, її бюджет і Пенсійний фонд, тим більше під час світової економічної кризи, вкрай обмежені", - сказано в повідомленні.

У свою чергу практика європейських держав, яка підтверджена рішеннями конституційних судів, зокрема Литви, Польщі, Хорватії, Угорської Республіки та багатьох інших також ґрунтується на принципі соціальної держави з особливостями їх економічного становища і доводить, що соціальні виплати та гарантії повинні ґрунтуватися на об'єктивній економічній ситуації в кожній державі, зазначається в повідомленні.

Прагнучи якомога краще забезпечити соціальний захист громадян, держава враховує рівень і перспективи свого економічного розвитку, наголошують у Мінфіні. "Адже соціальне забезпечення нерозривно пов'язане з економічним розвитком і добробутом держави і не може бути реалізоване без відповідного фінансового забезпечення", - вважають у міністерстві.

"Таким чином, рішення Конституційного Суду України щодо права Кабінету міністрів встановлювати розмір соціальних виплат відповідно до фінансових можливостей держави відповідає світовій практиці, яка виходить з того, що не може бути зменшений прожитковий мінімум, а максимум залежить від об'єктивних можливостей держави", - наголошується в повідомленні.

При цьому, зазначають у Мінфіні, принциповим визначенням є те, що рівень державних гарантій права на соціальний захист повинен відповідати Конституції України, а мета і засоби їх коригування бути об'єктивно виправданими, обґрунтованими і справедливими.

У Мінфіні нагадали, що з метою поліпшення ситуації із соціальними виплатами в листопаді 2011 року урядом прийнято постанову №1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи", якою з 1 січня 2012 року значно збільшені в порівнянні з 2011 роком розміри соціальних виплат.

Нагадаємо, Конституційний Суд України вважає, що суди, розглядаючи справи про соцзахист громадян, повинні враховувати не тільки закони, але й нормативні акти Кабміну.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини