RU

У Азарова шукають конкурента Газпрому

20.01.2012, 14:10
У Азарова шукають конкурента Газпрому - Фото
Фото: ЕРА
Кабінет міністрів України схвалив розпорядження "Про підписання Угоди між Кабінетом міністрів України і урядом Азербайджанської Республіки про співробітництво в організації поставок зрідженого природного газу на територію України з Азербайджанської Республіки". Документ датований 18 січня 2011 року.

Як повідомляє прес-служба уряду, проект угоди між Кабінетом міністрів України і урядом Азербайджанської Республіки про співробітництво в організації поставок зрідженого природного газу підготовлений на виконання домовленостей, досягнутих президентами України і Азербайджану у Давосі та Меморандуму між Кабінетом міністрів України і урядом Азербайджанської Республіки про співробітництво в організації поставок зрідженого природного газу на територію України від 28 січня 2011 року.

В уряді зазначають, що метою реалізації зазначеної угоди є встановлення взаємовигідного співробітництва з Республікою Азербайджан в сфері поставок зрідженого газу на територію України та забезпечення необхідних організаційних і техніко-економічних умов для реалізації Україною проекту будівництва терміналу з регазифікації зрідженого природного газу, який буде доставлятися в акваторію Чорного моря.

"Реалізація угоди дозволить Україні залучити до постачання газу альтернативних експортерів, що, безумовно, позначиться на створенні конкурентного механізму формування ціни імпортованого газу для України", - сказано в повідомленні.

Нагадаємо, минулого тижня міністр Юрій Бойко заявив, що Україна в 2012 році удвічі скоротить закупівлю російського газу - до 27 млрд. кубометрів на рік. У свою чергу Газпром це повідомлення зустрів обуренням і нагадав Україні про санкції, передбачені чинним контрактом, а також про обхідні маршрути поставок газу в Європу.

Україна продовжує переговори з Росією про можливе зниження цін на російський газ. За неофіційними даними, російська сторона просить взамін контроль над управлінням українською газотранспортною системою, а також внутрішнім ринком і підземними сховищами газу.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини