RU

У Азарова хочуть знати реальну вартість ГТС

13.02.2012, 09:11
У Азарова хочуть знати реальну вартість ГТС - Фото
Фото: ЕРА
У Кабінеті міністрів планують провести ще одну оцінку ГТС, але на цей раз за допомогою одного з найбільших світових аудиторів. Про це пише КоммерсантЪ-Украина в публікації "Ціна витає в повітрі".

У розпорядженні видання опинилися висновки консалтингової компанії Імідж, підписані її директором і спрямовані керівництву НАК Нафтогаз України. У 2007 році компанія проводила оцінку української газотранспортної системи й підземних газосховищ з ініціативи тодішнього голови НАК Євгенія Бакуліна. Згідно зі звітом виконавця, сукупна справедлива вартість основних засобів ДК Укртрансгаз станом на 31 грудня 2006 року склала 125,7 млрд.грн. або $24,8 млрд. (по курсу НБУ на той час).

У 2009 році при уряді Юлії Тимошенко  мала місце ще одна оцінка української ГТС, на цей раз консалтинговою компанією Увекон. Згідно зі звітом Увекон, сукупна справедлива вартість основних засобів та об'єктів, що належать ДК Укртрансгаз, склала 79,5 млрд.грн. або $ 9,9 млрд. (по курсу НБУ на той час). У документі стверджується, що сукупна вартість активів Укртрансгазу на дату проведення оцінки "економічно знецінилася".

У прес-службі Кабміну виданню заявили, що 8 лютого на засіданні уряду було прийнято протокольне доручення про проведення ще однієї оцінки української ГТС. Вона буде здійснюватися за дорученням президента України в рамках реформування НАК Нафтогаз Україна. Проектом програми реформування передбачена інвентаризація активів НАК та її дочірніх підприємств, зокрема Укртрансгазу, який є оператором газотранспортної системи.

На думку аналітика інвестиційної компанії Dragon Capital Дениса Сакви, оцінка 2007 року об'єктивніше тієї, що надав Увекон. "Свого часу ми також оцінювали вартість української ГТС, грунтуючись на ціні білоруської газопровідної системи. Так от, якщо білоруська ГТС коштує $ 5 млрд., то українська система, виходячи з її потужності, повинна дійсно коштувати $ 24 млрд. Це об'єктивна оцінка", - говорить Саква. Директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич у свою чергу відзначає, що коли Газпром проводив оцінку білоруської ГТС, ще не існувало газопроводу Nord Stream, здатного знизити завантаження української ГТС на 10-15 млрд. кубометрів газу в рік. "Тому логічно припустити, що ціна все-таки буде нижчою, але, звичайно, не настільки, щоб скласти 9,9 млрд.", - говорить головний інвестстратегії ФГ БКС Максим Шеїн.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини