RU

У Ющенка прогнозують мінус 2% ВВП у 2009 році

29.10.2008, 14:35

Перший заступник глави Секретаріату Президента України Олександр Шлапак вважає, що в 2009 році обсяг ВВП України становитиме "мінус" 2%, хоч під час підготовки урядом проекту Держбюджету-2009 прогнозувалася інша економічна ситуація - прогноз рівня ВВП становив 6% зростання. Про це замглави Секретаріату заявив сьогодні журналістам.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за словами О.Шлапака, уряд розраховував на істотне збільшення інвестицій, на базі яких було підготовлено "оптимістичні" макропоказники і в проект було закладено істотне збільшення соціальних виплат. Зокрема планувався початок реалізації з 1 січня 2009 року норми про те, що мінімальна зарплата рівна прожитковому мінімуму.

"Сьогоднішня ситуація свідчить, що ми на наступний рік не тільки не отримаємо економічного зростання, але і отримаємо рецесію. Мій прогноз, що це буде мінус 2% ВВП", - сказав заступник глави Секретаріату. На його думку, в наступному році Україна вийде на ті ж суми в Держбюджеті, що і в 2008 році, плюс збільшення на 1% інфляції.

Нагадаємо, депутати прийняли рішення сьогодні працювати доти, поки не розглянуть всі законопроекти, внесені до порядку денного. Зокрема порядок денний містить чотири законопроекти про мінімізацію впливу світової фінансової кризи, законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення механізмів позачергових виборів і організації діяльності ЦВК). Крім того, до порядку денного включено три законопроекти щодо внесення змін до Держбюджет, чотири законопроекти про ратифікацію і внесення змін до Закону України про судоустрій України.

Досьє на Олександра Шлапака >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини