RU

У Ющенка оцінили борг Пенсійного фонду перед держбюджетом у 8 млрд.грн.

19.06.2009, 11:37

Станом на 1 червня 2009 року заборгованість Пенсійного фонду перед державним бюджетом становить 8,1 млрд.грн. Такі результати аналізу реального стану української економіки, проведеного Головною службою соціально-економічного розвитку Секретаріату Президента України.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Секретаріату Президента, фактично виконання зобов'язань за пенсійними виплатами, яке як і раніше завищується, стало можливим за рахунок отриманих Пенсійним фондом позик з державного бюджету. На покриття дефіциту Фонд отримав з бюджету 15,2 млрд.грн., а погасив, враховуючи залишок боргу попереднього року (1,3 млрд. грн.) - 8,5 млрд.грн. На 1 червня 2009 року заборгованість Пенсійного фонду перед держбюджетом становить 8,1 млрд.грн.

"Ця тенденція, почалася у 2008 році, і мала безпрецедентний наслідок - Верховна Рада України з ініціативи Кабінету Міністрів списала непогашену позику", - відзначають у Секретаріаті.

Експерти наголошують, що нормативна база Пенсійного фонду відсутня, а плани дохідної частини складаються орієнтовно, без чітких розрахунків. "Відповідно, Пенсійний фонд протягом поточного року кілька разів змінював прогнозні показники", - йдеться у повідомленні.

Крім того, експерти Секретаріату Президента України заявляють, що різниця між розрахованим Пенсійним фондом розміром фонду оплати праці у 2009 році - 304 млрд.грн. і реальною його величиною - 276 млрд.грн., становитиме 28,8 млрд.грн. У зв'язку з цим дефіцит Пенсійного фонду за рахунок помилково спрогнозованої дохідної його частини становитиме 10,4 млрд.грн.

У свою чергу, в Секретаріаті Президента заявляють, що видаткова частина бюджету Пенсійного фонду становить 164,1 млрд.грн., а не 162,8 млрд.грн., як передбачено у прогнозних розрахунках Фонду.

Держбюджет-2009: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини