RU

У "Transparency International" порівняли аудит Тимошенко з "полюванням на відьом"

15.10.2010, 10:30
У
b353c77945db43e08d469876e0c37c86.jpg

У "Transparency International" порівняли аудит Тимошенко з "полюванням на відьом"
"Вашингтонський аудит" уряду Юлії Тимошенко лише дискредитує боротьбу з корупцією в Україні. Про це в інтерв'ю "Deutsche Welle" заявив представник міжнародної антикорупційної мережі "Transparency International" Міклош Маршалл.

"Ми вітаємо боротьбу зі зловживанням коштами платників податків. Будь-який член уряду в демократичній країні повинен бути підзвітним. Однак, судячи з повідомлень з України, згадане розслідування має істотні недоліки: на мою думку, воно не було незалежним. Воно було проведене за дорученням нового уряду проти попереднього уряду. Дуже важко стверджувати, що тут йдеться про повноцінне розслідування, а не про "полювання на відьом", - зазначив М.Маршалл.

Представник "Transparency International" не бачить сенсу в тому, щоб "викривати" таким чином політичних опонентів. Адже проблема корумпованості державної влади різних рівнів в Україні далеко не нова. "Важко стверджувати, що лише попередній уряд займався такого роду махінаціями. Якщо ми подивимося на індекс сприйняття корупції, який ми щороку готуємо, то побачимо: Україна страждає від махінацій з державними фінансами вже двадцять років. Країна перебуває на дні світового рейтингу корумпованості. За моїм переконанням, якщо пані Тимошенко зловживала грошима, вона повинна за це відповідати. Але тоді повинні понести відповідальність і всі її попередники", - наголошує представник міжнародної антикорупційної мережі.

"Нинішнє розслідування, яке проводило юридична фірма, пов'язана з однією із партій, - це популізм. Ми всі знаємо, що українська економіка наскрізь корумпована. Знайти зловживання неважко. Тут не треба відрізняти того чи іншого політика - це глобальне явище", - каже М.Маршалл.

За його словами, замість "політичних маневрів, які дискредитують боротьбу з корупцією", уряду потрібно розібратися з сумнівними явищами у нинішній владній команді і зайнятися побудовою інституційної системи "стримань і противаг". "Якщо подивитися на Україну, ми бачимо численні конфлікти інтересів, коли немає чіткого кордону між приватними і суспільними інтересами. Як всім нам відомо, глава Служби безпеки України є одним із найбагатших у країні власників ЗМІ. Він одночасно також сидить у державних регуляторних органах із питань мовлення. Це серйозна проблема", - констатує М.Маршалл.

Відповідаючи на питання, чи взяв би він участь у розслідуванні можливих фактів корупції попереднього уряду в Україні, якби його запросила українська влада, М.Маршалл відповів: "Transparency International - це неурядова організація, а не прокуратура. Ми завжди готові надавати консультації щодо того, як зменшувати рівень корупції у країні. Ми не хочемо бути інструментом політичного протистояння", - наголосив М. Маршалл.

Нагадаємо, аудитори, що перевіряли діяльність уряду Ю.Тимошенко виявили докази шахрайства і нецільового використання державних коштів в Україні з 2008 року по перший квартал 2010 року. У свою чергу в команді екс-прем'єра назвали це спробою політичного тиску на опонентів нинішнього Президента України.

Уряд Тимошенко: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини