RU

У Слузі народу пояснили, чому потрібно підвищувати пенсійний вік

07.02.2020, 12:35
У Слузі народу пояснили, чому потрібно підвищувати пенсійний вік - Фото
Фото: depositphotos.com

Підвищення пенсійного віку - неминучий процес, завдяки якому можна вирівняти солідарний рівень пенсій. Про це повідомила в інтерв'ю  ЕП глава парламентського комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова.

"Шляхів у нас два: виходити на пенсію раніше і отримувати пенсію, яка у нас є, або підвищувати пенсійний вік і отримувати великі пенсії", - сказала вона.

Третьякова зазначила, що президент Володимир Зеленський проти підвищення пенсійного віку, проте цю ідею підтримає Міжнародний валютний фонд, вважає вона.

"Є дослідження Світового банку. У ньому говориться про те, що в 2030 році при параметрах нинішньої солідарної системи у нас пенсію за формулою отримуватимуть 40% громадян. Всі інші будуть отримувати мінімальну пенсію", - зазначила Третьякова.

На її думку, ФОПів не потрібно було вводити в систему пенсійного забезпечення. Це можна робити через 10-20 років, коли країна стане багатшою, вважає депутат. Вона зазначила, що в ЄС почали включати самозайнятих в пенсійну систему тільки з 2000-х років.

"Ми включили до солідарної системи ФОПів, які платять близько 800 грн єдиного податку, а претендують на 1600 грн мінімальної пенсії. Якщо ми піднімемо прожитковий мінімум до 4000 грн, то вони будуть платити мінімум, а зобов'язань держава візьме на себе в чотири рази більше" , - сказала Третьякова.

Читайте також: Пенсія - за "свої". Як вибрати недержавний пенсійний фонд і відкрити рахунок?

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини