RU

У СБУ заявили, що не переслідують бізнес, а скарги "не відповідають дійсності"

30.09.2020, 15:55
У СБУ заявили, що не переслідують бізнес, а скарги
Ілюстративне фото: пресслужба СБУ

Заяви щодо масових скарг бізнесу на Службу безпеки України (СБУ) не відповідають дійсності. Про це заявив заступник керівника з питань реформи СБУ Сергій Пунь, повідомляє пресслужба відомства.

"Розмови про те, що підприємці нібито масово скаржаться на тиск СБУ є маніпулятивними і не відповідають дійсності. Насправді кількість скарг на Службу до Ради бізнес-омбудсмена значно менша, ніж на інші державні органи",  зазначили в СБУ.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

За даними відомства, в звіті бізнес-омбудсмена зазначається, що кількість звернень на СБУ зменшилася суттєво (-45% проти 2018 року і -59% проти 2017 року).

"2019-го було всього 17 скарг на СБУ, тоді як на дії податківців скаржилися 1073 рази, а на Нацполіцію  107",  заявили в СБУ і додали, що системно виконують рекомендації, які надає Рада бізнес-омбудсмена.

Пунь зазначив, що "інформаційні атаки щодо функціоналу СБУ є свідченням того, що питання реформи Служби стало занадто політизованим".

Він підкреслив, що в доопрацьованому законопроєкті щодо реформи СБУ, який зараз розглядають комітети Ради, враховано пропозиції міжнародних партнерів. Зокрема, щодо обмеження повноважень СБУ з протидії оргзлочинності, економічним і корупційним злочинам. "Вони можуть здійснюватися тільки в межах контррозвідувальної діяльності. Є запобіжники, щоб Служба займалася тільки справами державної безпеки",  зазначає Пунь.

"Також проєкт узгоджує статус СБУ із Законом "Про національну безпеку". Тобто вона є державним органом спеціального призначення з правоохоронними функціями. За діяльністю Служби впроваджується шість видів контролю: президентський, парламентський, фінансовий, судовий, громадський і внутрішній. Окремо діятиме прокурорський нагляд",  підсумували в СБУ.

  • Минулого року президент Володимир Зеленський заявив на зустрічі з бізнес-спільнотою, що СБУ позбавлять функцій розслідування економічних злочинів. Натомість з'явиться Державна служба фінансових розслідувань.
  • 28 вересня 2020 року перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк повідомив, що профільний комітет Ради не зміг підтримати головну вимогу бізнесу до нового законопроєкту №3087-д щодо Бюро економічної безпеки  знизити вплив правоохоронців на бізнес і СБУ може зберегти вплив на бізнес.
  • Рада бізнес-омбудсмена в другому кварталі 2020 року розглянула 385 скарг підприємців на порушення державних органів і закрила 297 розслідувань. 68% скарг стосуються податкових органів, 12%  правоохоронних органів.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини