RU

У Росії проблеми. Трубоукладач Північного потоку-2 забрав судна

23.12.2019, 10:25
У Росії проблеми. Трубоукладач Північного потоку-2 забрав судна - Фото
Фото: Nord Stream 2

Швейцарсько-нідерландська компанія Allseas, яка займалася прокладкою труб для газопроводу Північний потік-2 вивела свої судна із зони будівництва. Про це пише Bloomberg із посиланням на представника компанії.

У компанії відзначили, що група суден, яка брала участь у будівництві, буде розформована. При цьому в Allseas відмовилися оцінити, на який час може затягнутися реалізація проекту ПП-2.

В агентстві S&P Global Platts, прогнозують складнощі з добудовою газопроводу, так як Росії і Nord Stream 2 доведеться шукати нових підрядників.

Відзначається, що найважчі ділянки ПП-2 були прокладені на глибині близько 200 метрів, але залишається ще частина на глибині 90 метрів.

За даними S&P, російські компанії експлуатують морські судна-трубоукладчики, які завершили проекти в складних арктичних умовах, включаючи Defender. Також може використовуватися і судно Fortuna, але воно здатне прокладати всього 1 км труби на день.

Крім того, на думку Platts Analytics, ще одна перешкода полягає в тому, що будувати газопровід на данській ділянці можуть судна з системою динамічного позиціонування (такі як у Allseas), яких немає у Fortuna.

Така система є у російського трубоукладального судна "Академік Черський", яке зараз знаходиться на Далекому Сході. "Але для прибуття до данських вод йому буде потрібно близько двох місяців", - відзначають в S&P.

Читайте також: США вводять санкції проти Північного потоку-2. Що буде з "трубою Путіна" в обхід України?

  • Швейцарсько-нідерландська компанія Allseas зупинила всі роботи в рамках проекту Північний потік-2 у зв'язку з введенням санкцій проти учасників будівництва ПП-2 і Турецького потоку.
  • 20 грудня президент США Дональд Трамп підписав закон про військовий бюджет країни на 2020 рік, в якому також передбачена військова допомога для України в сумі $300 млн.
  • 21 грудня оператор Північного потоку-2 заявив, що прискорить будівництво через санкції.
  • Гарманія розкритикувала санкції США проти газопроводу Північний потік-2. В уряді ФРН вважають, що ці санкції завдають удару німецьким і європейським підприємствам і втручаються в їхні внутрішні справи.
  • У Кремлі заявили, що санкції не зупинять створення газопроводу, а в Німеччині мають намір не визнавати їх. Зате Україна впевнена, що ці заходи ускладнять будівництво та посилять позиції країни на переговорах про транзит російського газу з 2020 року.
Allseas Group S.A. - провідний у світі підрядник із монтажу морських трубопроводів, важких ліфтів і підводного будівництва. У компанії працює більше 4000 осіб в усьому світі, і вона управляє універсальним парком спеціалізованих великовантажних, трубопровідних і допоміжних суден, спроектованих і розроблених власними силами.
Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини