RU

У Росії не бачать підстав для газових поблажек для України

11.11.2010, 13:25
У Росії не бачать підстав для газових поблажек для України - Фото
9794e4a9a9089d6627f982df0eb0c92f.jpg

У Росії не бачать підстав для газових поблажек для України
Підстав для зниження ціни російського газу для України немає. Про це сьогодні на прес-конференції в Москві заявив голова Російського газового товариства, віце-спікер Держдуми Росії Валерій Язєв.

"Абсолютно ринкова формула ціни (для України, - ред.) була підписана на 11 років в 2009 році", - заявив В.Язєв, якого цитує УНІАН.

В.Язєв вважає, що російська сторона і так вже пішла на поступки України кілька разів. Зокрема, по Харківських угодах Україна отримала знижку на $100 за тис. кубометрів, а також "Газпром" зменшив обов'язковий об'єм для відбору і не штрафував Україну за недобір газ.

"Ми й так в чому тільки на зустріч не пішли, тому я не бачу ніяких підстав (для зниження ціни, - ред.). Якщо знайдуться якісь підстави, серйозні вагомі аргументи для зниження ціни на газ для України, це буде реалізовано. Фон наших відносин дружній і добросусідський і буде визначена найбільш комфортна формула для продажу", - сказав він.

Крім того В.Язєв наголосив, що співпраця з Україною в газовій сфері не скасовує будівництва "Південного потоку". "Ми за розширення співпраці з Україною, переведення її на довгострокову розумну основу, але це абсолютно не відміняє будівництво "Південного потоку", - сказав він.

В.Язєв відзначив, що до 2020 року імпорт газу в ЄС збільшиться на 200 млрд. кубометрів в рік.

"На моє переконання, в будь-якому випадку - 100 млрд. кубометрів - це буде російський газ, під це потрібні нові трубопровідні потужності. Ми будемо диверсифікувати потоки - буде і "Північний потік", українську ГТС будемо розширювати, якщо будуть знайдені умови економічно вигідні і розумні для російської участі, "Південний потік" будемо будувати, зріджений газ будемо транспортувати в Європу, а якщо треба буде - нові потоки побудуємо", - сказав В.Язєв.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини