RU

У рейтинзі мільярдерів Китаю новий лідер. Хто такий "самотній вовк" і на чому заробляє

24.09.2020, 17:16
У рейтинзі мільярдерів Китаю новий лідер. Хто такий
Джонг Шаншан у 2013 році. Фото: CNN Business

Джонг Шаншан став найбагатшою людиною в Китаї, згідно з оновленими даними  рейтингу мільярдерів  Bloomberg Billionaire Index. Його статки оцінюються в $58,7 млрд.

Джонг обійшов незмінного в останні шість років лідера рейтингів китайських мільярдерів, засновника технологічної компанії Alibaba Group Джека Ма (статок $56,7 млрд).

У глобальному рейтингу мільярдерів Джонг займає 17-е місце й офіційно є другою найбагатшою людиною в Азії, після власника енергогрупи Reliance Industries індуса Мукеша Амбані ($85,2 млрд).

Джонг Шаншан на прізвисько "самотній вовк" заробив мільярди на продажу бутильованої питної води. Також значну частину капіталу Джонга складає фармацевтична компанія, що розробляє вакцини.

Джонг заснував Nongfu Spring у 1996 році. Вона є одним із найбільших продавців у країні питної води, чаю і газованих напоїв. У вересні вартість компанії зросла в перший день лістингу на Гонконзькій фондовій біржі на 54%.

У квітні підконтрольна Джонгу фармакологічна компанія Wantai Biological Pharmacy Enterprise провела IPO на Пекінській фондовій біржі і вже до серпня зростання ціни акцій компанії принесло своєму власникові $20 млрд. Компанія працює з двома університетам із розробки вакцини від COVID-19.

Джонг Шаншан, швидше за все, протримається на вершині списку найбагатших жителів Китаю лише до жовтня. В наступному місяці заплановано IPO на Гонконзькій і Пекінської біржах Ant Group, що може принести її власнику Джеку Ма ще близько $30 млрд. Очікується, що капіталізація Ant Group складе не менше $250 млрд.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини