У прийнятому за основу законопроекті про інтернет виявили корупційні ризики

22.07.2020, 14:36
У прийнятому за основу законопроекті про інтернет виявили корупційні ризики - Фото
Фото - pixabay.com

Національне агентство з питань запобігання корупції визначило корупційні ризики в проекті закону №3014 "Про електронні комунікації", який буде регулювати роботу компаній, що надають послуги доступу до інтернету. Про це НАЗК повідомило в Facebook.

Текст законопроекту  опубліковано на сайті Верховної Ради, в першому читанні він був прийнятий 16 червня. Експерти агентства визначили такі корупційні чинники в положеннях законопроекту:

  • Створення регуляторного органу з невизначеним статусом і покладання на нього контролюючих функцій загрожує невиправданим розширенням державного регулювання.
  • Повноваження регулятора дублюють повноваження Антимонопольного комітету, що створює ризик "корупційної" конкуренції за повноваження.
  • У проекті закону використовуються оціночні поняття, які можуть довільно тлумачитися державними інститутами з корупційною метою.
  • Законопроект передбачає проведення лише позапланових перевірок підприємств, чим порушуються вимоги Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". У той же час, розширюються підстави для проведення перевірок.
  • Проект закону вимагає від підприємств надати "достатньо інформації" про виконання вимог законодавства, однак не визначає, яку саме інформація має бути передано. Це створює корупційні ризики при проведенні заходів державного контролю.
  • Проект закону зобов'язує забудовників обладнати нові житлові будинки та інші будівлі мережами і пристроями для надання електронних комунікаційних послуг. У той же час, він не передбачає застосування санкцій за невиконання цього ов'язку. Це створює корупційні ризики при прийнятті готових об'єктів будівництва.

Висновок і рекомендації експертизи НАЗК надало Комітету з питань трансформації та Комітету з питань антикорупційної політики для опрацювання перед другим читанням законопроекту.

Документ передбачає впровадження інтернету як універсальної послуги на всій території країни, а також відсутність "пакетності" в наданні послуг мобільного та інтернет-зв'язку для користувачів. Також він встановлює повноваження держави щодо управління та регулювання діяльності в сферах електронних комунікацій і радіочастотного спектру. Також, зокрема, він передбачає штраф за розсилку спаму.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектЧетыре финансовые ошибки бизнеса, которых можно избежать