RU

У Президента констатують, що Податковий кодекс суперечить Конституції

01.12.2010, 09:20
У Президента констатують, що Податковий кодекс суперечить Конституції - Фото
8b69f7810a26eb9b7068edb75ae2f4cf.jpg

У Президента констатують, що Податковий кодекс суперечить Конституції
Президент України Віктор Янукович ветував Податковий кодекс через те, що документ суперечив Конституції. Про це заявила перший заступник глави Адміністрації Президента Олена Лукаш (на фото) в інтерв'ю Бі-Бі-Сі.

"Коли Президент звернув увагу на порушення багатьох конституційних принципів, закладених, на жаль, у Податковому кодексі, то іншого варіанту, крім ветування, - не для того, щоб знищити цей закон, а для того, щоб дати змогу працювати у конституційному річищі, - не було", - сказала чиновниця.

"Конституція України проголошує принцип презумпції невинності. Це означає, що будь-яка особа не може бути визнана правопорушником до рішення суду. На жаль, Податковий кодекс цей принцип скасовує, і норми його записані таким чином, що апріорі платник податків є винним", - наголосила О.Лукаш.

"Більше того, саме платник податків має доводити податковій адміністрації, що він не порушив чинне законодавство, тобто що він не порушник. Це абсолютно неконституційно і нелогічно, оскільки платник податків, що містить державний орган, який збирає податки, не може виправдовуватися", - зазначила замглави Адміністрації.

"Великий державний апарат працює на те, щоб забезпечити права платника податків - з одного боку, і наповнення бюджету - з іншого. Саме принцип презумпції винності, який закладений у багатьох нормах цього кодексу, буде ліквідований Президентом", - наголосила чиновниця.

Нагадаємо, раніше Президент Віктор Янукович застосував право вето до Податкового кодексу і вимагав, щоб робоча група у найкоротший термін створила документ, який сприяв би модернізації економіки, виведенню її з тіні, створенню прозорого механізму бюджетних ресурсів.

Олена Лукаш: біографія та добірка новин >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини