RU

У НБУ заявляють про тиск Коломойського

27.11.2019, 11:37
У НБУ заявляють про тиск Коломойського - Фото
Національний банк України (Фото: прес-служба НБУ)

У Національному банку України заявляють, що вже кілька тижнів триває атака на регулятора, організована олігархом Ігорем Коломойським. Про це йдеться в заяві на сайті Нацбанку.

"Ми вважаємо, що цей тиск на Національний банк здійснює олігарх і екс-власник ПриватБанку Ігор Коломойський, який винен державі $5,5 млрд, виведених з ПриватБанку до націоналізації", - йдеться в заяві.

У НБУ відзначають, що кошти повинні бути повернені і держава (президент, уряд, Нацбанк) єдині в цій позиції.

У Нацбанку вважають, що мета атаки - створити керований інформаційний хаос, щоб дискредитувати НБУ і реформу з очищення банківського сектора, змінити керівництво і в майбутньому вдатися до ручного управління НБУ; уникнути відповідальності і необхідності повертати державі виведені з ПриватБанку кошти; завадити співпраці України з міжнародними партнерами і перш за все МВФ, який підтримує позицію держави в тому, що колишні власники збанкрутілих банків повинні повернути кошти державі.

"Про замовний характер цієї інформаційної кампанії і про те, що замовником є ​​саме Ігор Коломойський, говорить ряд фактів. По-перше, учасники мітингу під НБУ, за свідченням ЗМІ, отримують гроші за участь у мітингах", - відзначають в НБУ.

Другим фактором в Нацбанку називають те, що організатором мітингів є громадська організація "Стоп корупції", яку виключили у вересні 2018 року з Глобальної мережі журналістів розслідувачів (GIJN) через непрофесіоналізм і конфлікт інтересів.

Крім того, до мітингів з 25 листопада приєдналися працівники Нікопольського заводу феросплавів та інших підконтрольних Коломойському підприємств, які до цього пікетували офіси ПриватБанку в Дніпрі і Києві.

"По-третє, атака реалізується через головного "виконавця" - депутата Олександра Дубінського, фігуранта антикорупційних розслідувань, якого в медіа називають рупором олігарха Коломойського", - йдеться в заяві.

У НБУ стверджують, що продовжують забезпечувати цінову і фінансову стабільність.

При цьому, зазначають, що, оскільки атаки можуть загрожувати налагодженій роботі регулятора і безпеці співробітників, Нацбанк вже звернувся до правоохоронних органів з проханням не допустити протиправних дій.

Читайте російською: В НБУ заявляют о давлении Коломойского

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини