RU

У НБУ вважають, що інфляція може досягнути історичного максимуму

29.10.2008, 13:05

У Національному банку вважають, що інфляція в Україні в 2008 році може досягнути історичного максимуму. Про це сьогодні заявив журналістам керівник групи радників Національного банку України Валерій Литвицький.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, В.Литвицький наголосив, що інфляція в Україні, яка досягла 16%, наближається до історичного максимуму за час існування національної валюти гривні, який в 2000 році становив 25%.

В.Литвицький зазначає, що на погіршення економічного стану України впливає той факт, що в Україні протягом п'яти років не збалансований бюджет, а інфляція "вимірюється двозначними цифрами".

Крім того, В.Литвицький наголосив на відсутності приватизації протягом трьох років.

Він також зазначив, що в Україні останніми роками постійно спостерігається дефіцит торгового балансу, тоді як в 1999-2005 роках торговий баланс був з профіцитом.

Нагадаємо, експерти вважають, що до кінця 2008 року інфляція в Україні "перевалить" за 20%, а в 2009 р. знизиться до 15%. Зростання споживчих цін у наступному році, зазначають вони, буде обмежено економічною депресією.

За підсумками вересня 2008 року інфляція в Україні становила 1,1%, за січень-вересень споживчі ціни в Україні зросли на 16,1%.

Про українську боротьбу з фінансовою кризою у матеріалі Юлія Тимошенко: "Радість банкірів, гроза олігархів" >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини