RU

У НБУ стверджують, що не погодили купівлю Промінвестбанку

06.03.2020, 15:15
У НБУ стверджують, що не погодили купівлю Промінвестбанку - Фото
Відділення Промінвестбанку в Києві (фото: Nick Schevchenko/Google Maps)

Національний банк України не отримував пакет документів для узгодження умов та участі в ПрАТ "Промінвестбанк". Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Національний банк не погоджував придбання істотної участі в зазначеному банку нікому, крім поточного акціонера банку", - говориться в повідомленні.

У НБУ нагадують, що особа, яка має намір набути або збільшити істотну участь у банку понад встановленого граничного значення, має отримати попереднє погодження регулятора.

Нацбанк повідомив про ризики покупки без узгодження Міністерству юстиції та організатору торгів із продажу акцій Промінвестбанку, які відбулися 4 березня.

В НБУ попереджають, що нового власника, який купив акції без погодження, можуть позбавити права голосу й оштрафувати, а структура власності банку може бути визнана непрозорою. Що також може стати підставою для віднесення банку до категорії проблемних, а згодом - у разі неусунення порушення - банк можуть визнати неплатоспроможним, підкреслюють у НБУ.

Відзначається, що Нацбанк ідентифікував власників усіх 75 банків, а власники істотної участі в банках отримали погодження від регулятора.

При цьому в НБУ підкреслюють, що не втручаються ні в процес купівлі-продажу акцій банків, ні в процес виконання судових рішень. І нагадують, що одним з інструментів, передбачених  законодавством, є включення в договір купівлі-продажу відкладальної умови, при якій фактичний перехід права власності на акції банку відбувається після отримання погодження регулятора.

Читайте також: Коломойський продає український "банк Путіна". Недорого - $20 млн

Істотна участь - пряме та/або опосередковане володіння однією особою самостійно або спільно з іншими особами 10 і більше відсотками статутного капіталу та/або права голосу акцій, паїв юридичної особи або незалежна від формального володіння можливість значного впливу на управління або діяльність юрособи.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини