У НБУ пояснили, чому не перерахували до держбюджету більше грошей

02.06.2020, 13:13
У НБУ пояснили, чому не перерахували до держбюджету більше грошей - Фото
Фото: Єлизавета Сергієнко/прес-центр НБУ

Національний банк сформував резерви під кредити рефінансування двом банкам бізнесмена Олега Бахматюка на 9,6 млрд грн, що зменшує суму прибутку, який перераховується до держбюджету. Про це розповіла перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова в інтерв'ю FinClub.

"На жаль, сьогодні через небажання Олега Бахматюка виконувати свої зобов'язання перед Національним банком ми сформували резерви під кредити рефінансування його двом банкам на суму 9,6 млрд грн. Це відповідно зменшує суму прибутку, який міг би бути перерахований до держбюджету і використаний під час кризи державою", - зазначила Рожкова.

Вона уточнила, що збанкрутілі ВіЕйБі Банк і Фінансова ініціатива, які належать Бахматюку, заборгували НБУ за кредитами рефінансування близько 10,4 млрд грн.

За словами Рожкової, Бахматюк поки нічого не заплатив Нацбанку. При цьому у регулятора є застава і особиста порука бізнесмена на 8,3 млрд грн. Зараз НБУ судиться з Бахматюком і майновими поручителями. "Вони нас блокують, затягують судові процеси і навіть у тих випадках, де є рішення на нашу користь, затягують виконавчі провадження. Але ми продовжуємо боротися", - додала Рожкова.

Однак НБУ готовий обрати цивілізований шлях, якщо Бахматюк конкретизує свої пропозиції. Раніше бізнесмен публічно запропонував Нацбанку і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) реструктуризувати заборгованість двох банків-банкрутів на вісім років.

Рожкова згодна, що така можливість має бути у бізнесу, і від цього виграють банки і позичальники. Однак, за словами Рожкової, з листа Бахматюка незрозуміло, яку суму і кому він пропонує добровільно погасити.

"Адже лист адресований і Нацбанку, і ФГВФО. Це різні юридичні особи, і перед кожною у нього окрема заборгованість. Тому "пакетна" пропозиція неможлива. Потрібно зрозуміти, про який борг йдеться і перед якою юрособою. З листа нічого не відомо. Звичайно, ми підготували офіційну відповідь. Але розглядати абстрактні речі ми не можемо", - пояснила Рожкова.

Читайте російською: В НБУ объяснили, почему не перечислили в госбюджет больше денег

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского