RU

У НАЗК заявили, що Вітренка незаконно призначили головою Нафтогазу. Він відповів

15.06.2021, 12:39
У НАЗК заявили, що Вітренка незаконно призначили головою Нафтогазу. Він відповів - Фото
Юрій Вітренко (Фото: пресслужба форуму Україна 30)

Національне агентство з питань корупції (НАЗК) заявило, що колишнього заступника міністра енергетики Юрія Вітренка незаконно призначили на посаду голови НАК "Нафтогаз України". Вітренко в свою чергу зазначає, що звинувачення НАЗК – незаконні і піде до суду.

Звинувачення НАЗК

За даними агентства, при призначенні Вітренка був порушений п. 1 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про запобігання корупції", який передбачає, що після звільнення з публічної служби протягом року особа не повинна брати участь у керівництві організаціями, на які вона могла впливати, коли працювала на державу.

У НАЗК відзначають, що під час виконання повноважень заступника міністра і в.о. міністра енергетики з 21 грудня 2020 до 28 квітня 2021 Юрій Вітренко системно брав участь у підготовці рішень щодо діяльності Нафтогазу.

Зокрема, за даними агентства:

  • 12 січня за підписом в. о. міністра енергетики в Мінекономіки було направлено лист за розпорядженням Кабміну з пропозиціями передати до сфери управління Міністерства енергетики пакет акцій, що належать Нафтогазу;
  • 4 березня за підписом Вітренка було направлено лист в Мінекономіки, яким надано пропозиції до проєкту рішення Уряду щодо визначення основних напрямків діяльності Нафтогазу з метою розвитку ринку природного газу;
  • 27 квітня Юрій Вітренко розглянув проєкт розпорядження Кабміну № 370-р, в якому була дана оцінка роботі наглядової ради та правління Нафтогазу в 2020 році. За результатами розгляду він запропонував визнати роботу правління і наглядової ради незадовільною.

"У той же час закон визначає, що заборона на заняття такої посади для цієї особи припиняється тільки 28 квітня 2022 року. З огляду на викладене, 14 червня глава НАЗК  Олександр Новіков вніс Кабмін припис про усунення порушень ст. 26 Закону України" Про запобігання корупції ", – відзначили в НАЗК.

У приписі потрібно: скасувати як незаконні пункти 8 і 9 розпорядження уряду № 370-р, згідно з якими обрано і призначено Юрія Вітренка головою правління Нафтогазу, підписаний з ним контракт. Також в НАЗК вимагають вирішити питання про припинення терміну дії контракту з Вітренком як незаконного.

Відповідь Юрія Вітренка

У свою чергу Вітренко зазначив, що припис НАЗК є незаконним, упередженим і буде оскаржуватися в суді, а висновки Нацагентства "свідчать про типовий приклад вибіркового правосуддя і упередженого ставлення", повідомляє Департамент з інтегрованих комунікацій Нафтогазу.

Він зазначив, що Міненерго не було органом управління Нафтогазу, таким органом виступав Кабмін. "При цьому, як виконуючий обов'язки міністра я не входив до складу Кабінету Міністрів, а відповідно і не голосував за прийняття рішень Кабміном. Також я не був керівником або членом НКРЕКП", – коментує Юрій Вітренко.

Також Вітренко вказав НАЗК на відсутність реакції під час призначення головою правління АТ Укрзалізниця  Євгена Кравцова, який до цього обіймав посаду першого заступника Міністра інфраструктури.

"При цьому, даний центральний орган виконавчої влади, на відміну від Міністерства енергетики, здійснював функції з управління цим акціонерним товариством і був наділений відповідними повноваженнями", –  говорить Вітренко.

Він також розраховує, що в судовому порядку сторони зможуть встановити, чия правова позиція є більш обгрунтованою.

Читайте також: Нафтогаз. Кілька думок про звільнення Коболєва, призначення Вітренка, наглядову раду і Бенша

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини