У Нацбанку назвали причини зміцнення гривні

22.08.2019, 11:50
У Нацбанку назвали причини зміцнення гривні - Фото
Фото: прес-служба НБУ

Гривня зміцнилася через попит іноземців на українські активи, сприятливі умови торгівлі для експортерів, перекази трудових мігрантів з-за кордону і малий обсяг виведення дивідендів за кордон. Про це заявив заступник голови Національного банку (НБУ) Дмитро Сологуб в ході круглого столу в Києві 20 серпня.

"Перший фактор, зрозуміло, це поведінка нерезидентів. Ми бачимо, як вони збільшили попит на українські активи, перш за все, на ОВДП (облігації внутрішньої держпозики - ред.). Зараз їх внески становлять приблизно 92 млрд грн", - сказав Сологуб.

За його словами, твердження, що це короткостроковий капітал, не відповідає дійсності: "Папери з погашення менше року, тобто короткострокові папери, за залишковим терміном погашення становлять лише третину від усіх ОВДП, що перебувають у нерезидентів".

З початку року Нацбанк зміг викупити на міжбанківському валютному ринку $2,9 млрд, і при цьому не завадити зміцненню гривні, зазначив заступник голови НБУ.

"Другий фактор - гарні умови для торгівлі. Якщо подивитися на наш платіжний баланс, то НБУ поліпшив прогноз з 3,3% від ВВП до 3,6%. Ми бачимо сприятливу експортну кон'юнктуру, досить низькі ціни на наш імпортний товар, перш за все нафту і газ", - сказав Сологуб.

Третій фактор - зростання переказів від українських громадян, які працюють за кордоном, четвертий - покупка інвесторами акцій компаній.

"І в цьому році ми бачимо менше виведення дивідендів з України. Це досить цікавий фактор. НБУ зняв всі обмеження щодо виведення дивідендів з країни, але обсяги репатріації не виросли... Ми бачимо, що інвестори, які працюють в Україні, ці гроші не виводять, а реінвестують. Тому знижуються обсяги репатріації дивідендів", - сказав він.

  • З початку року гривня виросла до долара на 9,1%, очоливши топ валют світу, які найбільше зміцнилися.
  • Приплив валюти дозволив Нацбанку поповнювати міжнародні резерви. За липень вони зросли майже на 6%, до $ 21,84 млрд. Останній раз на такому рівні міжнародні резерви України перебували влітку 2013 року.
Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектКак четвероногие спасают физическое и ментальное здоровье хозяев во время коронакризиса