У Нацбанку назвали плюси зміцнення курсу гривні

11.10.2019, 17:41
У Нацбанку назвали плюси зміцнення курсу гривні - Фото
Дмитро Сологуб (фото: прес-служба НБУ)

Міцна гривня вплинула на співвідношення держборгу до ВВП, інвесторів і ринок праці, каже заступник голови НБУ Дмитро Сологуб

Зміцнення гривні позитивно впливає на співвідношення держборгу України до ВВП, залучення інвестицій та ринок праці. Про це розповів заступник голови Національного банку (НБУ) Дмитро Сологуб в інтерв'ю РБК-Україна.

"Внаслідок зміцнення гривні на кінець року співвідношення держборгу до ВВП буде меншим  55%. У країні, де воно перевищувало 80%. Так, міцна гривня частково зменшує доходи бюджету. Але в той же час, уявіть собі інвестора, який дивиться на країну з держборгом до ВВП 60% і на інвестора, який дивиться на країну з держборгом 50%. І як це транслюється в його очікування відсоткової ставки за запозиченнями цієї країни", - сказав він.

Інший позитивний ефект - конкурентність українських виробників з точки зору залучення робочої сили, каже Сологуб.

"У нас номінальна зарплата зростає майже на 20% у річному вимірі, і гривня зміцнилася на 13%. Це означає, що в порівнянні з тією ж Польщею, де зростання зарплат було не дуже високим, люди стали отримувати майже на 30% більше. Різниця в доходах звужується, і це важливий фактор для ринку праці", - сказав заступник голови НБУ.

Також, за словами Сологуба, в Нацбанку не бачать проблем із платіжним балансом у результаті зміцнення гривні. Він це пояснює зростанням обсягів експорту в зв'язку з рекордним урожаєм зернових. При цьому, врожайність, на його думку, не наслідок якихось погодних факторів, а відображення зростання продуктивності в агросекторі.

"В результаті номінальна цінова конкурентоспроможність експорту начебто погіршується, тому що курс гривні зміцнюється. Але зростання продуктивності компенсує курсовий ефект, і в результаті поточний рахунок торгівельного балансу не погіршується", - відзначає заступник голови НБУ.

Він додає, що якщо "прибрати ефект евроблях", то дефіцит торгівлі не змінився в порівнянні з минулим роком.

"За вісім місяців 2019 року дефіцит торгівлі товарами й послугами склав $7,2 млрд, в аналогічному періоді минулого року - $6,5 млрд. Тепер прибираємо ефект евроблях - це півмільярда доларів. Це те, що колись купили й завезли, а в платіжному балансі відбилося лише в цьому році. Тобто якщо цю цифру прибрати, то статистика майже не зміниться, в порівнянні з минулим роком", - стверджує Сологуб.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииЕва и псевдохалифат. Как украинка с детьми оказалась в сирийском лагере для беженцев