RU

У НБУ анонсували зниження облікової ставки до 8%

10.01.2020, 12:01
У НБУ анонсували зниження облікової ставки до 8% - Фото
Яків Смолій (Фото: прес-служба Кабміну)

Облікова ставка може скласти 8% вже в 2020 році, хоча таке зниження планувалося не раніше 2021 року. Про це повідомив голова Національного банку (НБУ) Яків Смолій в інтерв'ю журналісту Володимиру Федорину.

"У нас є всі передумови для того, щоб знижувати облікову ставку більш швидкими темпами. Ставку в 8% слід очікувати наступного року (інтерв'ю записувалося 27 грудня 2019-го, а опубліковано 8 січня - ред.)", - сказав Смолій.

Він зазначив, що Нацбанк планував зниження облікової ставки до 8% річних не раніше 2021-го, однак поки макроекономічні передумови дають підстави для більш радикального її зниження.

Читайте також: Корогодський і Мазепа уклали парі щодо облікової ставки НБУ

За допомогою облікової ставки НБУ впливає на інфляцію - чим вище ставка, тим дорожче коштує ресурс у нацвалюті (і кредити, і депозити). Це стимулює бізнес і населення накопичувати гроші, а не витрачати їх на споживання. Попит на товари скорочується, інфляція сповільнюється. Зворотний бік високої облікової ставки - скорочення кредитування, і, як наслідок, уповільнення економічного зростання.

Читайте російською: В Нацбанке анонсировали снижение учетной ставки до 8%

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини