RU

У "Нафтогазу" з'явився конкурент?

01.07.2009, 10:16

В НАК "Нафтогаз України" з'явився конкурент. З травня цього року компанія "Промгаз України" народного депутата Руслана Богдана (БЮТ) почала імпорт російського газу. Аналітики зазначають, що він не має перспектив, оскільки порушує закон Росії про експорт газу. А факт поставок в обхід російської монополії, на їхню думку, може негативно вплинути на взаємовідносини "Нафтогазу" і "Газпрому". Про це сьогодні пише "Комерсант Україна".

Як відзначає видання, покликаючись на матеріали Центральної енергетичної митниці, у травні компанія "Промгаз України" поставила в Україну 13,5 млн. кубометрів російського природного газу, у червні - 13 млн., які були експортовані швейцарською Metcoal S.A. Опосередковано цю інформацію підтверджують і дані Мінекономіки: у травні газ постачався в країну по $270,95 за тисячу кубометрів (ціна купівлі газу "Нафтогазом" у "Газпрому" у II кварталі) і $272,22 за тисячу кубометрів. Остання вартість - ціна купівлі газу новим декларантом.

"Факт поставок російського газу в Україну підтверджує і власник "Промгазу України", народний депутат Руслан Богдан. За його словами, газ, що поставляється компанією добувається на Марковському родовищі (Ростовська область, РФ)", - пише газета.

"Власник цього родовища - українська сторона", - уточнив Р.Богдан. Держкомнадра РФ оцінює промислові запаси російської частини Марковського родовища у 14,7 млрд. кубометрів. Газ постачається в Україну газопроводом, що з'єднує родовище з Луганською областю, його пропускна спроможність - понад 500 млн. кубометрів в рік. У 2008 році газ, що добувається на Марковському родовищі реекспортувався в Польщу.

"Таким чином, в Україні вперше з часу підписання січневих газових угод між "Нафтогазом" і "Газпромом" з'явився альтернативний імпортер палива", - відзначає видання.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини